חוזרת אחורה: ענת לוין תכהן כמנהלת ההשקעות של כלל ביטוח

לוין התפטרה מתפקיד מנכ"ל מגדל בתחילת אוקטובר 2014 ■ האתגר הבא שלה: להשיב את כלל ביטוח לראש הטבלה בתשואות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

מנכ"לית מגדל לשעבר, ענת לוין, תמונה לתפקיד מנהלת זרוע ההשקעות בכלל ביטוח. לוין תחליף את שוקי בורשטיין, שהודיע אתמול כי יסיים את תפקידו בקרוב. כנ"ף (כלל ניהול פיננסים), שבראשה תעמוד לוין, מנהלת נכסים פנסיוניים בהיקף של 160 מיליארד שקל.

לוין צפויה לפגוש בכלל את בת טיפוחיה לימור דנש. דנש הגיעה לכלל ביטוח לפני כמה חודשים כמנהלת השקעות עמיתים בכנ"ף. דנש עזבה את מגדל לפני כשנה כאשר לא קיבלה את תפקיד מנהלת ההשקעות הראשית בחברת הביטוח, זאת לאחר שלוין הגיעה כמנכ"ל לקבוצת מגדל ותפקיד זה הוצע לאסף שהם, ממקורבי שלמה אליהו.

ההיכרות של מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן וענת לוין היא ארוכת שנים, שכן השניים עבדו יחד שנים רבות במגדל, כאשר לוין שימשה מנהלת ההשקעות הראשית של מגדל, ואילו כהן היה מנכ"ל החברה.

הגעתה של לוין לכלל ביטוח מהווה למעשה רפליקה לחברת מגדל כאשר כהן שימש כמנכ"ל מגדל. נראה כי כהן נחוש להשיב את כלל ביטוח לראשית הטבלה בתשואות, שכן כלל ביטוח מדורגת כיום במקום הרביעי מבחינת התשואות מבין חמש חברות הביטוח הגדולות.

ענת לויןצילום: דודו בכר

אחד המהלכים המשמעותיים בתחום ניהול ההשקעות שהובילה לוין היה השקעה מסיבית של כספי העמיתים בנדל"ן, כך שהתשואה המתקבלת בכספי העמיתים לא תהיה קורולציה משמעותית לתשואות בשוק ההון.

בסוף יולי הודיעה לוין לבעל השליטה בקבוצת מגדל שלמה אליהו כי היא מסיימת את תפקידה לאחר חצי שנה בלבד בתפקיד. אחד המועמדים להחליפה במגדל היה המפקח על הביטוח לשעבר עודד שריג אך מינוי זה נתקל בהתנגדות קשה מצד המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, שלא ראתה בעין יפה את העובדה שרגולטור, אשר העניק את השליטה במגדל לשלמה אליהו, מגיע בתום תקופת הצינון לעבוד תחתיו.

לוין כיהנה בעבר כמנהלת ההשקעות הראשית של מגדל וב-2010 עברה לשמש משנה למנכ"ל וראש חטיבה לשווקים פיננסיים בבנק הפועלים. לאחר שקיבלה בשנה שעברה הצעה מבעל השליטה החדש במגדל, שלמה אליהו, להתמנות כמנכ"לית מגדל החזקות, היא נענתה להצעה, ואולם כבר אז בשוק ההון הרימו לא מעט אנשים גבות בשל המינוי.

חזרתה של לוין לתפקיד מנהלת השקעות, לאחר ששימשה משנה למנכ"ל בנק הפועלים ומנכ"ל מגדל, הינו חזרה אחורנית מבחינת ניהול הקריירה שלה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker