פרשת בנק לאומי: וינשטיין הקים צוות שיבחן את ההיבטים האזרחיים והפלילים

היועץ המשפטי לממשלה החליט להקים צוות משולב, המורכב מגופי אכיפה, זאת לצורך העמקת הבדיקה בעניין הסדר הכופר שחתם הבנק עם הרשויות בארה"ב ■ בנק לאומי: "מברכים על המהלך"

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
סיון איזסקו

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, הודיע היום (א') החליט להקים צוות משולב, המורכב מגופי אכיפה ובהם רשות המסים, רשות איסור הלבנת הון, רשות ני"ע ועוד, לצורך העמקת הבדיקה בעניין שחתם בנק לאומי עם הרשויות האמריקאיות במסגרתו הבנק הודה בביצוען של שורת עבירות. הצוות יבחן הן את המישור האזרחי של ההסדר ובכלל זה ההסדרים המתגבשים בתביעות הנגזרות וכן הצוות יבחן את של המעשים בהן הבנק הודה בפני הרשויות האמריקאיות.

היועמ"ש החליט היום להעמיק את הבדיקה לאחר שכינס ישיבה בהשתתפות פרקליט המדינה וגורמי צמרת הפרקליטות הרלוונטיים, גורמים מצמרת מערך הייעוץ והחקיקה במשרד המשפטים, ראש האגף לחקירות ומודיעין במשטרת ישראל, ראש רשות ניירות ערך, ראש הרשות לאיסור הלבנות הון ומימון טרור, ראש רשות המסים, המפקח על הבנקים, היועצת המשפטית של בנק ישראל וגורמים נוספים.

גליה מאור ורקפת רוסק עמינח צילום: תומר אפלבאום

גורמי האכיפה הללו התבקשו להעמיק את הבדיקות בתחומו "ובסופן של הבדיקות הצוות יניח את מסקנותיו בפני היועץ המשפטי לממשלה, לצורך שקילת הדברים". במשרד המשפטים ציינו כי במקביל, המפקח על הבנקים ימשיך בביצוע הבדיקה שהחל בה.

מבנק לאומי נמסר: "בנק לאומי מברך על מינוי הצוות המשולב עליו הכריז היועץ המשפטי לממשלה, הכולל את גורמי הרגולציה והייעוץ השונים. בנק לאומי הודיע כי לא יביא לדיון בפני האורגנים המוסמכים בבנק הסדר פשרה כלשהו הנוגע לתביעות נגד נושאי המשרה לשעבר,  בטרם יסיים הצוות המשולב שמונה על ידי היועמ"ש את עבודתו ויגיש את ממצאיו.

"מינוי צוות נרחב שכזה מבטיח שהסוגיה המערכתית תיבחן לעומקה, על שלל היבטיה והיקפה, במערכת הבנקאית כולה, לרבות האירועים ההיסטוריים שהביאו להפקדת כספי יהדות חו"ל בישראל. כפי שהבנק הודיע בעבר, הבנק ישתף פעולה באופן מלא עם הצוות וימסור כל מידע שיידרש. הבנק סמוך ובטוח שלא הפר את הוראות הדין בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker