2015 נפתחה בסערה: דקסיה, הבינלאומי ואיי.די.או גייסו 1.8 מיליארד שקל

דקסיה ישראל עוסק במתן אשראי לרשויות מקומיות ומוסדות מוניציפאליים ■ הבינלאומי מתכנן כעת את השלב הציבורי שבו הבנק מבקש לגייס 85 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר

השבוע הראשון של 2015 בשוק גיוסי האג"ח הסחיר התאפיין בשני גיוסים גדולים ומוצלחים שביצעו בנקי דקסיה ישראל והבנק הבינלאומי.

דקסיה ישראל, המנוהל בידי דוד קאפח, השלים ביום רביעי את השלב הציבורי בהנפקה של שתי סדרות אג"ח חדשות,י' ו־י"א, שבו גויס סכום כולל של 760 מיליון שקל. דקסיה ישראל עוסק במתן אשראי לרשויות מקומיות ומוסדות מוניציפאליים. הבנק נסחר לפי שווי שוק של 485 מיליון שקל, והוא עשוי להימכר לבנק ירושלים.

בנק דקסיה
בנק דקסיה

הבינלאומי, המנוהל בידי סמדר ברבר צדיק, השלים ביום חמישי בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקה של סדרת אג"ח חדשה, ח'. בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של 1.8 מיליארד שקל. בעקבות הביקושים הגבוהים. לאחר קבלת האישור של החברות המדרגות, שהעניקו את הדירוג לגיוס של עד 500 מיליון שקל, מתכנן הבינלאומי את השלב הציבורי שבו הבנק מבקש לגייס 85 מיליון שקל.

מלבד הבנקים השלימה חברת הנדל"ן איי.די.או שבשליטת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון את השלב המוסדי של גיוס סדרת אג"ח חדשה צמודת מדד. בשלב זה נרשמו ביקושים של יותר מ–500 מיליון שקל, והחברה החליטה לגייס 320 מיליון שקל בריבית שנתית של 4.1% מרווח של כ–4% לעומת אג"ח ממשלתית בעלת מאפיינים דומים.

בימים הקרובים יתבצע השלב הציבורי, שבו מתכננת איי.די.או, המנוהלת בידי שלמה זהר ועופר קוטלר, לגייס 55 מיליון שקל - כך שהיקף הגיוס הכולל יגיע ל–375 מיליון שקל.

התמורה מהגיוס תסייע לאיי.די.או להשלים עסקה גדולה שעליה דיווחה, לרכישת פורטפוליו של 5,800 דירות להשכרה במערב ברלין, וכן שטחי מסחר בשטח כולל של כ–400 מ"ר תמורת 2 מיליארד שקל. מלבד גיוס האג"ח איי.די.או מתכננת לממן את הרכישה באמצעות אשראי של 1.34 מיליארד שקל מהבנקים הגרמניים והנפקת זכויות לבעלי מניותיה בסכום של 375 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker