בעקבות נסיקת המניה: בריינסטורם גייסה 13 מיליון דולר

הקפיצה במנית בריינסטורם נבעה מפרסום תוצאות חיוביות בניסוי 2a שערכה החברה במוצר NurOwn ב־12 חולי ALS בבית החולים הדסה בירושלים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת תאי הגזע בריינסטורם גייסה ביממה האחרונה 13 מיליון דולר ו־16 מיליון דולר מתחילת 2015, זאת בעקבות ניתור של במחיר המניה בשבוע החולף. בריינסטורם חתמה על הסכם עם בעלי אופציות למניות החברה, שנרכשו בהנפקה הפרטית שהחברה ביצעה ביוני 2014.

על פי ההסכם, נאותו בעלי 2.5 מיליון אופציות לממש אותן למניות במחיר מימוש של 5.22 דולר למניה שהיה גבוה ב־3.7% ממחיר הסגירה של המניה אמש ובתמורה כוללת של 13 מיליון דולר. בתמורה להסכמתם לממש את האופציה מיידית הקצתה בריינסטורם 1.5 אופציה חדשה לכל אופציה שמומשה במחיר מימוש של 6.5 דולר למניה. כלומר, בפרמיה של 29% על מחיר המניה עם סיום המסחר אמש. מניית בריינסטורם נסקה בסוף השבוע שעבר ב־57% למחיר של 6.09 דולר למניה, והגיעה בהמשך לשיא של 7.5 דולר למניה לפני שנסוגה למחיר של 5.03 דולר למניה, שמשקף שווי שוק של 77 מיליון דולר.

הקפיצה במנית בריינסטורם נבעה מפרסום תוצאות חיוביות בניסוי 2a שערכה החברה במוצר NurOwn ב־12 חולי ALS בבית החולים הדסה בירושלים, ובניהולו של פרופסור דימיטריוס קרוסיס. תוצאות ניסוי 2a של בריינסטורם הראו אפקטי קליני חיובי ברוב החולים.

92% מ־12 החולים שהשתתפו בניסוי והיו במעקב לאחר הזרקה חד פעמית של תאי הגזע שמפתחת בריינסטורם הפגינו בחודשיים שלאחר ההזרקה האטה משמעותית בהתקדמות המחלה הסופנית שמביאה למותו של חולה בתוך שנתיים עד 5 שנים, מרגע הופעת התסמינים הראשונים של המחלה.

מעבדת "בריינסטורם" בירושלים לטיפול בתאי גזע. ערכו ניסוי בטיפול לחולי ALS צילום: ניר כפרי

בריינסטורם, שמנוהלת על ידי ד"ר טוני פיורינו, נמצאת בעיצומו של ניסוי קליני בשלב 2 רחב היקף בארה"ב. הניסוי שבו משתתפים 48 חולי ALS כולל קבוצת ביקורת ומתנהל ב־3 מרכזים רפואיים מובילים בארה"ב. בריינסטורם מעריכה שהגיוס הנוכחי וגיוס קודם של 10.5 מיליון דולר ביוני 2014 יספקו לה מקורות כספיים שיאפשרו את ביצוע תוכנית הניסויים שלה, כולל בדיקת יעילותו של הטיפול בחולי ALS גם בהזרקות חוזרות, במטרה להוכיח שניתן לשמר את האפקט הקליני למשך זמן רב יותר מכפי שנמדד בניסוי שתוצאותיו פורסמו השבוע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker