בנק לאומי: ביהמ"ש בקליפורניה אישר את ההסדר עם משרד המשפטים האמריקאי

במסגרת ההסדר ימסור לאומי רשימה של 1,500 לקוחות אמריקאיים שהסתירו את כספם בבנק לאומי בישראל

סיון איזסקו

בנק לאומי הודיע הבוקר (ג') כי בית המשפט הפדרלי בקליפורניה אישר אמש את הסדר הכופר שחתם לפני שבועיים עם משרד המשפטים. משמעות ההסדר היא כי אם לאומי יעמוד בכל תנאיו, ובמסגרת זאת ימסור לאמריקאים רשימה של 1,500 לקוחות אמריקאיים שהסתירו את כספם בבנק לאומי בישראל, וכן אם הבנק ישלם את הקנסות שהוטלו עליו - כתב האישום הפלילי שהוגש נגדו יבוטל.

בתוך כך החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, האמונה על החזקות המדינה (6%) בבנק לאומי מכוח כהונתה כיו"ר חברת נכסים מ.י. עידכנה הבוקר כי עקבה בחודשים האחרונים אחר התפתחויות החקירה נגד הבנק.

גליה מאור ואיתן רףצילום: עופר וקנין

ממשרד האוצר נמסר כי "מתוקף אחריותו על התנהלותם התקינה של הבנקים, החשבת הכללית פנתה למפקח על הבנקים במהלך התקופה האחרונה מספר פעמים במסגרת התכתבות אשר מתנהלת בעניין.

"החשבת הכללית ביקשה מהמפקח על הבנקים לבחון ולקבל את עמדתו ומסקנותיו בכל הנוגע לאופן התנהלותו של הבנק, לרבות התנהלות נושאי המשרה בבנק, עמידת הבנק בתנאי ההסדר והצעדים שננקטו על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד". עוד נמסר כי "אמש התקבלה התייחסותו של המפקח לפנייתה האחרונה של החשבת הכללית ואנו לומדים את תשובתו בימים אלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker