הראל תספק מימון לפרויקט נדל"ן שיוזמת משפחת גורביץ ממנורה

ההלוואה מיועדת למימון פרויקט יוקרה בחוף הים של נתניה. היא תינתן מחשבון הנוסטרו של הראל - ולא מכספי העמיתים

חברת הביטוח הראל, שבשליטת איש העסקים יאיר המבורגר ובניהולם של מישל סיבוני ושמעון אלקבץ, תממן ב-260 מיליון שקל פרויקט יוקרה על חוף הים של נתניה. ההלוואה תינתן מחשבון הנוסטרו (השקעות עצמיות) של הראל, ולא מהכספים של עמיתי חיסכון ארוך הטווח.

הפרויקט, הנקרא "לגעת בים", ייבנה על קרקע שרכש לפני כשנתיים היזם שלמה ברקוביץ ממשפחת גורביץ. משפחת גורביץ היא הבעלים של חברת הביטוח מנורה. המימון של הראל בסך 260 מיליון שקל כולל אשראי לבנייה, אשראי להוצאת פוליסות לפי חוק המכר, וערבות בנקאית למשפחת גורביץ. מבחינת הראל זאת עסקת ליווי נדל"ן, כלומר הכסף ישוחרר בהתאם להתקדמות הפרויקט. הראל תיהנה מריבית במהלך המימון. העסקה בין היזם לבעלי הקרקע היא עסקה של "קומבינציית תמורות", כלומר חלק מהתמורות שיגיעו מהמכירות יגיעו ליזם וחלק לבעלי הקרקע.

הפרויקט ממוקם ברחוב דנקנר 21, בקו ראשון לים, בסמוך למצוק החוף. המגרש משרתע על שטח של 1.8 דונמים. הראל, שאת השקעותיה מנהל אמיר הסל, קיבלה בשנים האחרונות החלטה אסטרטגית להיהפך לשחקן מוביל בקרב הגופים המוסדיים בתחום הנדל"ן והתשתיות.

פרויקט לגעת ביםצילום: 3dvision

בהתאם לכך, השקיעה כמה מיליארדי שקלים באופן ישיר בנדל"ן בישראל ובחו"ל, רכשה מניות של חברות במאות מיליוני שקלים, והעניקה הלוואות פרטיות בהיקף מצטבר של כמה מיליארדי שקלים בנדל"ן.

בשנה שעברה גם הקיע מה פעילות ייעודית של מימון וליווי פרויקטי נדל"ן. פעילות זו מנוהלת בידי יעקב ניצן, לשעבר מנהל פעילות הנדל"ן בבנק אוצר החייל. הפרויקט, שיוקם בידי חברת צוות שלמה ברקוביץ, יכלול שני בניינים מחוברים. בכל קומה יהיו שתי דירות, הכוללות 4-5 חדרים שכולן צופות לים.

ארבע הקומות העליונות יכללו מיני פנטהאוזים, ופנטהאוזים שישתרעו על פני קומה שלמה, הכוללת את שני הבניינים. לכל דירה יוצמדו שתי חניות. הפרויקט יכלול גם בריכת שחייה, חדר כושר, ספא, מועדון דיירים ועמדת שומר בכניסה.

מי שהובילו את העסקה מצדה של הראל הם רועי גבע, רן קוטן, מחלקת אשראי בהראל בהנהלת איציק טאוויל ויעקוב ניצן. הראל יוצגה בידי עו"ד אמיר שוהם. את בעלי הקרקע ייצגו בעסקה עוה"ד אמיר חן, איציק וטנשטיין וחן הרשקוביץ ממשרד פישר בכר חן. את חברת צוות ברקוביץ ייצגו עוה"ד אמנון שורק, אסף אנגלרד ומיכל מנדלסון ממשרד המבורגר עברון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker