סלינגר נזפה באיזי כהן ובמוטי בן משה: "אסור לכם להיפגש"

מכתב זה מצטרף למכתב נוסף מלפני כחודש בו זומנה אי.די.בי לשימוע לקראת הטלת קנס של 14 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו בפייסבוק

המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, שלחה לפני מספר ימים מכתב חריף למנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהן, ולבעל השליטה בחברת אי.די.בי, מוטי בן משה, בעקבות פגישה שקיימו השניים לפני כשבוע. במכתב ציינה סלינגר כי מאחר שבן משה הינו בעל מניות בלבד בחברת כלל ביטוח ולא בעל השליטה, אסור לשניים להיפגש ולדון בענייני חברת כלל ביטוח.

לפני כשנתיים הועברה השליטה בחברת כלל ביטוח מידי חברת אי.די.בי לידי הנאמן משה טרי שמונה על ידי הפיקוח על הביטוח. חברת אי.די.בי נותרה בעלת מניות בחברה אך לא בעלת שליטה. לפיכך, כבעלת מניות מן המניין אסור לה להיפגש עם המנכ"ל ולדון עמו בנושאים עסקיים הקשורים לחברה.

מקורבים לנושא ציינו כי "אם בן משה וכהן מעוניינים להיפגש לקפה ולדון בפגעי מזג האוויר" או נושאים שאינם קשורים לכלל ביטוח, הם יכולים לעשות זאת. המכתב ששלחה סלינגר לחברת כלל ביטוח מצטרף למכתב נוסף שנשלח לחברה בתחילת חודש דצמבר 2014. במכתב הקודם זומנה החברה לשימוע לפני הטלת קנס חריג בגודלו - 14 מיליון שקל.

מוטי בן משהצילום: אייל טואג

הסיבה לסכום הגבוה היא כשלים בהעברת המידע למסלקה הפנסיונית. המסלקה הפנסיונית היא מערכת מידע מרכזית שיזם משרד האוצר, המאפשרת לכל חוסך לקבל מידע על החיסכון הפנסיוני שלו ולבצע פעולות באופן פשוט, זול ואמין. כיום מי שיכולים להשתמש במסלקה הן החברות וסוכני הביטוח. העבודה באמצעות המסלקה מגבירה את יעילות ודיוק הפעולות, מוזילה עלויות ומנגישה ייעוץ פנסיוני לכלל האוכלוסייה.

המסלקה מציגה מידע מפורט על מוצרים פנסיונים: קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות ומוצרי ריסק, מוות ואובדן כושר עבודה. באוצר מצפים כי המסלקה תאפשר לכל חוסך לפנות, בקלות וביעילות, לכל חברות הביטוח, הגמל והפנסיה לקבלת מידע ולביצוע פעולות בחיסכון פנסיוני באמצעות האתר. כמובן שניתן יהיה לפנות גם באופן ישיר לחברות ביטוח ובתי השקעות. בעתיד המסלקה אמורה לאפשר גם העברות כספיות.

בעקבות המכתב שנשלח בחודש שעבר, מסרה החברה כי "מדובר באיחור של ימים ספורים במתן מידע פנסיוני ללקוחות מעטים (מתוך כ-40 אלף פניות בחודשים הרלבנטיים), בעיקר בתקופת החגים, מבלי שנגרם נזק כספי כלשהו ללקוחות, וזאת כתוצאה מתקלות מחשב נקודתיות, שעיקרן אצל ספקים חיצוניים. תקלות אלו זוהו וטופלו מיידית על ידי כלל ביטוח עוד באותו מועד ונושא זה ממשיך להתנהל בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כלל ביטוח תתייחס לעובדות המוצגות במכתב הראשוני שהתקבל מהפיקוח על הביטוח, ואנו סמוכים ובטוחים כי ברגע שיוצגו לפיקוח על הביטוח מלוא הנתונים בעניין, לא יוטל כל עיצום".

עם זאת, ל-TheMarker נודע כי בימים האחרונים עסוק כהן בפגישות עם גורמים בכירים בתחום הביטוח וכי הוא בודק את העברות המידע למסלקה הפנסיונית בניסיון להבין כיצד כשלה החברה וכיצד ניתן לשנות את אופן העברת המידע ולטייב את העברת הנתונים למסלקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker