יצחק תשובה במגעים עם קבוצת ההשקעות הסינית פוסון למכירת הפניקס

אחרי שהמגעים עם קבוצת קושנר האמריקאית למכירת 47% מהפניקס תמורת כ-1.7 מיליארד שקל לא הבשילו לכדי עסקה, מנהלת דלק מגעים עם מספר גופים בינלאומיים המעוניינים לרכוש את הפניקס הנסחרת לפי שווי של כ-2.7 מיליארד שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק,מגביר את הניסיונות למכור את קבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס, המנוהלת על ידי אייל לפידות ונמצאת בשליטת דלק (52%).

אחרי שהמגעים עם קבוצת קושנר האמריקאית בראשות ג'ראד קושנר למכירת 47% מהפניקס תמורת כ-1.7 מיליארד שקל לא הבשילו לכדי עסקה בעקבות הדרישה של קושנר להנחה של כ-300 מיליון שקל, מנהלת דלק מגעים עם מספר גופים בינלאומיים המעוניינים לרכוש את הפניקס הנסחרת לפי שווי שוק של כ-2.67 מיליארד שקל.

מבין אותם מתעניינים, נכון להיום, הקבוצה הכי רצינית היא פוסון, קבוצת השקעות סינית המתמחה בין השאר בתחומי הביטוח והפיננסים. נציגיה הגיעו לארץ וצפויים לפגוש היום (ג') את מנכ"ל דלק אסי ברטפלד בכדי לנסות ולקדם את העסקה.

בעבר כבר היתה קבוצת משקיעים אחרת בראשות לי הייפינג שניהלה מגעים לקנות את כלל ביטוח אך המגעים לא הבשילו בעיקר אחרי שלא קיבלו אינדיקציות מהמפקחת על הביטוח כי תעניק להם היתר שליטה בכלל. דלק נעזרת בהליך המכירה בבנק השקעות וולס פארגו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker