הסכם בשווי של עד 585 מיליון ד' לקייט פארמה עם אמג'ן

אמג'ן שנסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 120 מיליארד דולר, תספק לקייט פארמה חלבונים שזוהו על ידה כיעד לפיתוח תרופות נגד סרטן, ואילו קייט תבצע את הניסויים הפרה קליניים

יורם גביזון

חברת קייט פארמה שבשליטת פרופסור אריה בלדגרין קיבלה גושפנקא נוספת לערך הטכנולוגיה שפיתחה. קייט פארמה חתמה על הסכם לשיתוף פעולה בפיתוח רישוי ומסחור של תרופות עם ענקית הביוטכנולוגיה חברת אמג'ן.

שיתוף הפעולה מבוסס על פיתוח הדור הבא של תרופות בטכנולוגיית CAR T שנשענת על הטכנולוגיה שפיתחה קייט פארמה (eACT) להנדסה גנטית של תאים במערכת החיסון של החולה עצמו, ועל החלבונים שזוהו על ידי אמג'ן כיעדים לפיתוח תרופות.

על פי ההסכם, אמג'ן שנסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 120 מיליארד דולר, תספק לקייט פארמה חלבונים שזוהו על ידה כיעד לפיתוח תרופות נגד סרטן, ואילו קייט תשתמש בטכנולוגיה וביכולות הייצור שלה כדי לבצע את הניסויים הפרה קליניים כשכל אחת מהחברות תהיה אחראית לפיתוח הקליני של המולקולות אותן תבחר כמועמדות לתרופות נגד סרטן.

קייט פארמה נסחרת במחיר של 67 דולר למניה שמשקף שווי של 2.5 מיליארד דולרצילום: בלומברג

כחלק מההסכם תקבל קייט פארמה מקדמה בסכום של 60 מיליון דולר מאמג'ן, וכן את המימון לכל הוצאות המחקר והפיתוח הקשורות בשיתוף הפעולה המחקרי עד להגשת בקשה לאישור שיווק.

קייט תהיה זכאית לתשלום של עד 525 מיליון דולר עבור עמידה באבני דרך של אישורים רגולטוריים ויעדי מכירות, וכן תמלוגים בשיעור חד ספרתי גבוהים עד דו ספרתיים ממכירות התרופות שיפותחו על ידי אמג'ן על בסיס הטכנולוגיה של קייט פארמה. אמג'ן תהיה זכאית לתשלום של עד 525 מיליון דולר עבור עמידה באבני דרך ותמלוגים חד ספרתיים מדורגים ממכירות מוצרים על ידי קייט.

הטכנולוגיה של קייט פארמה מבוססת על קציר תאים מסוג T המשתייכים למערכת החיסונית של חולה, ושינוי גנטי בתאים אלו כך שיבטאו קולטנים ספציפיים לחלבון שמבוטא על גבי שטח התאים הסרטניים ויהיו מסוגלים לזהות ולהשמיד את תאי הסרטן.

עם השלמת השינוי הגנטי בתאי ה-T, הם מוחדרים חזרה לדמו של החולה. קייט פארמה שגייסה 128 מיליון דולר בהנפקה ראשונה של מניותיה לפי מחיר של 17 דולר למניה ביוני 2014, נסחרת במחיר של 67 דולר למניה שמשקף שווי של 2.5 מיליארד דולר לאחר שעלתה ב-10% בתגובה להסכם עם אמג'ן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker