עסקת המשך לרדקום בדרום אמריקה בהיקף של 4 מיליון דולר

הלקוח הדרום האמריקאי החליט להרחיב את השימוש במוצר התוכנה שהשיקה רדקום בתחילת 2014

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עמרי זרחוביץ'

חברת רדקום הודיעה היום כי תרחיב פריסת פתרון ניהול חווית המשתמש אצל לקוח Tier 1 מדרום אמריקה במסגרת עסקה של כ-4 מיליון דולר.

רדקום, שנסחרת בנאסד"ק ושוויה 92 מיליון דולר, עוסקת במתן פתרונות לאבטחת שירות וניהול חוויית לקוח למפעילי תקשורת וספקי שירותי תקשורת. בשנה האחרונה השיקה החברה מוצר תוכנה חדש, MaveriQ, שמחליף את המוצר הקודם שלה וחוסך ללקוחות התקנה של ציוד חומרה. המפעיל בדרום אמריקה, לו יש רשתות קוויות וסלולריות, הטמיע במהלך השנה את פתרון התוכנה החדש של רדקום, ועתה הוא החליט להרחיב אותו לאזורים גיאוגרפיים נוספים. חדירה גדולה יותר לדרום אמריקה תאפשר לחברה להרוויח בעתיד ממעבר לדור רביעי ביבשת, שבדרך כלל מלווה בהשקעות רבות בתחום בו החברה עוסקת.

"המומנטום ההולך וגדל במכירות מהווה חיזוק לכך שה-MaveriQ של רדקום הינו פתרון אידיאלי לרשתות המהירות, אשר פריסתן הולכת ומתרחבת בימים אלה", אמר אייל הררי, סמנכ"ל מוצרים ושיווק ברדקום.

דוד ריפשטייןצילום: דיוויד הרשקוביץ

ההכנסות של חברת רדקום ממכירות הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2014 ב-16.5 מיליון דולר, לעומת 14.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2013, כשמחצית מהן נובע ממוצר התוכנה החדש. בתקופה זו הסתכם הרווח של החברה ב-1 מיליון דולר, לעומת הפסד של 1.5 מיליון דולר ב-2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker