מזור רובוטיקה: הוחמצה תחזית המכירות ברבעון הרביעי

מניית החברה יורדת ב-1.5% בשלב המסחר המוקדם בנאסד"ק

יורם גביזון
יורם גביזון

חברת מזור רובוטיקה , שמפתחת ומשווקת מכשור רובוטי לנווט כלים כירורגיים בניתוחי עמוד שדרה ומוח, החמיצה את תחזית המכירות ברבעון האחרון של 2014. כך מעלים נתוני מכירות והכנסות ראשוניות לרבעון הרביעי. החברה מכרה שש מערכות מסוג Renaissance, מהן שתי מערכות בארה"ב וארבע מחוץ לארה"ב.

החברה, שמנוהלת על ידי אורי הדומי, צופה שהכנסותיה ברבעון הרביעי של 2014 יסתכמו ב־5.7 מיליון דולר, כלומר ללא שינוי בהשוואה לרבעון המקביל ב־2013. ממוצע תחזיות האנליסטים היה למכירות של 6.7 מיליון דולר ברבעון החולף, כך שהמכירות בפועל היו נמוכות ב־13.5%.

מזור צופה שהכנסותיה ב-2014 כולה יגיעו ל־21 מיליון דולר כלומר גידול של 5% לעומת מכירותיה של החברה ב-2013. המכירות ברבעון החולף הגדילו את מספר המערכות שנמכרו בעולם עד סוף הרבעון הרביעי של 2014 ל־83 , מהן 46 בארה"ב לעומת 63 בעולם כולו ו־34 בארה"ב בסוף 2013, כך שהחברה הגדיל את מספר המערכות המותקנות בארה"ב ב-35% ואת מספר המערכות המותקנות מחוץ לארה"ב ב-28%.

אורי הדומי, מנכ"ל מזורצילום: אסף שילה, ישראל סאן

הדומי ציין שהחברה ניהלה משא ומתן אקטיבי על מכירת מערכת נוספת אחת או יותר בארה"ב עם בתי חולים, אולם המשאים והמתנים לא הבשילו לכדי עסקה עד לסוף 2014 ותוצאות הרבעון הרביעי של 2014 הושפעו מכך. הדומי אמר שהחברה נמצאית עדיין בשלב התחלתי של פיתוח השוק של ניתוחי עמוד שדרה באמצעות המערכת הרובוטית Renaissance, ומזהה ענין רב במערכת בשוקי המפתח של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ