אלביט מערכות זכתה בחוזה של 100 מיליון דולר לרכישה והפעלת טייסת כיבוי אש

החוזה שיתפרס על פני 8 שנים יכלול גם תשלום עבור שעות טיסה, שדרוג תחזוקה ,הפעלת מנחתים, וטיפול בחומרים מעכבי בעירה

יורם גביזון

אלביט מערכות קיבלה ממשרד הביטחון חוזה בהיקף של 100 מיליון דולר לרכישת 6 מטוסי כיבוי חדשים ולהפעלת טייסת כיבוי האש שתמנה 14 מטוסים, כולל 8 מטוסים שנרכשו בעבר על ידי אלביט מערכות. החוזה שיתפרס על פני 8 שנים יכלול גם תשלום עבור שעות טיסה, שדרוג תחזוקה ,הפעלת מנחתים, וטיפול בחומרים מעכבי בעירה.

מטוסי הכיבוי מתוצרת חברת Air Tractor הם מטוסים חד מנועיים שמסוגלים לשאת 3,000 ליטר מים ולטוס 3 שעות ללא תדלוק. טייסת כיבוי האש אלעד הוקמה לפני 4 שנים בעקבות השריפה בכרמל, וקרויה על שמו של אלעד ריבן צופה האש שנספה בשריפה.

מאז הקמתה אלביט מערכות שותפה יחד עם משרד הבטחון, חיל האוויר, שרותי הכבאות וההצלה, קק"ל ורשות הטבע והגנים בפיתוח תורת ההפעלה של הטייסת והכשרת מנחתים יעודיים.

בצלאל מכליס

מטוסי הכיבוי מוטסים על ידי טייסים של חברת כימניר שהיא קבלנית המשנה של אלביט מערכות בפרויקט זה. אלביט מערכות שמנוהלת על ידי בוצי מכליס זכתה אתמול בחוזה של משרד הביטחון בהיקף של כ-90 מיליון דולר לביצוע תחזוקה למערכות האוויוניקה של מערך מטוסי ה- F16 של חיל האוויר הישראלי. במסגרת החוזה, שיתפרס על פני אחת עשרה שנים, תקים אלביט מערכות מרכז תחזוקה חדשני ארצי, עבור כלל בסיסי וטייסות חיל האוויר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker