מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן מירלנד, הפועלת ברוסיה ונמצאת בשליטת אליעזר פישמן, צפויה להתחיל בקרוב במגעים מול מחזיקי האג"ח בישראל בהיקף של כמיליארד שקל על גיבוש הסדר חוב בחברה.

כפי שמסתמן, עו"ד גיא גיסין, עם חברת הנאמנות הרמטיק, צפויים לייצג את הסדרות הקצרות א' ו־ב'; ועו"ד עדי פיגל צפוי לייצג את הסדרות הארוכות ג', ד', ה' ו־ו' יחד עם חברות הנאמנות רזניק ומשמרת. היועץ הכלכלי של כל הסדרות יהיה רו"ח איציק עידן.

אליעזר פישמןצילום: דודו בכר

גיסין ופיגל צברו בשנים האחרונות ניסיון רב בטיפול בהסדרי חוב מורכבים, כמו בזה של אי.די.בי פיתוח, גמול, אאורה, דלק נדל"ן וסקיילקס. מחזיקי האג"ח הגדולים בחברה הם הראל, פסגות, ילין לפידות, אי.בי.אי ואנליסט.

הנציגויות של מירלנד לא יהיו מורכבות מהנציגים של גופים מוסדיים, בעיקר בשל ניגודי עניינים אפשריים לנוכח האחזקה שלהם באיגרות חוב ובמניות של חברות אחרות בקבוצת פישמן, כמו כלכלית ירושלים, מבני תעשייה ודרבן.

גיא גיסין
עו"ד גיא גיסין צילום: עופר וקנין

בשל הקריסה בשער הרובל מול הדולר, העובדה שהחברה לא גידרה חשיפות מטבעיות, ובשל הדרישה של מחזיקי האג"ח מהסדרות הבינוניות והארוכות (ג, ד,ה' ו־ו) - החברה הודיעה בסוף דצמבר כי לא תשלם בסוף החודש 44 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרות הקצרות א' ו־ב' בהיקף של 44 מיליון שקל. הסדרות היו אמורות להיות משולמות בסוף דצמבר. בכך למעשה החלה החברה בהליך של מגעים לגיבוש הסדר חוב מול בעלי האג"ח בישראל, שהיא חייבת להם כמיליארד שקל.

חוב לבנקים רוסיים

בנוסף, מירלנד חייבת לבנקים רוסיים (בעיקר סברבנק) 220 מיליון דולר. כנגד החוב משועבדים הנכסים המניבים של החברה, וכן יש ערבויות של מירלנד כנגד ההלוואות. לחברה ניתן קו אשראי של 87 מיליון דולר לקידום שלבים נוספים בפרויקט הדגל שלה להקמת דירות בסנט פטרסבורג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker