מה מחפשת ענבל אור בבורסה?

ענבל אור רוכשת 60% מהשלד אינוונטק ■ אור תיצוק בשלד פעילות בתחום התחדשות עירונית ופרויקטים חדשים של תמ"א 38 ופינוי בינוי

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אשת העסקים ויזמית הנדל"ן ענבל אור נכנסת לבורסה של תל אביב – כך על פי דיווח הבוקר במערכת המאיה להודעות בורסאיות. אור תרכוש 60% מהון המניות של השלד הבורסאי אינוונטק סנטראל מלונות תמורת 3 מיליון שקל. לאור יש אפשרות לסגת מההסכם עד ל-10 בפברואר השנה תמורת תשלום של 400 אלף שקל. בשיחה עם אור היא ציינה כי היא "לא מתכוונת לסגת מהעסקה".

זו אינה הפעם הראשונה שאשת העסקים מנסה להכניס את פעילות הנדל"ן שלה לבורסה. בחודש מארס 2011 הודיעה אור סיטי כי בכוונתה לצקת את פעילותה לתוך חברת מיינרום, כשבתמורה יוקצו לאור כ-90% מהון המניות של החברה הממוזגת. העסקה לא יצאה אל הפועל ואף בעלי מיינרום תבעו את אור ב-5 מיליון שקל בגין אי ביצוע המיזוג בין שתי החברות וזכו בכ-700 אלף שקל. לבסוף השלד מיינרום הפך לחברה הבורסאית כיטוב.

"בניגוד לפעם הקודמת", מציינת אור בשיחה עם TheMarker, "הפעם אני לא מתכוונת להכניס את הפעילות של החברה הפרטית שלי אור סיטי נדל"ן, אשר תישאר חברה פרטית ותמשיך לעסוק ביזמות פרטית, קבוצות רכישה ויזמות קבוצתית ופעילות בוטיק בענף הנדל"ן. הפעילות אשר כן עתידה להיכנס לאינוונטק תמקד בתחום ההתחדשות העירונית וקידום פרויקטים של תמ"א 38 ותכניות פינוי בינוי".

ליצוק פעילות ב-20 מיליון שקל

אור מעוניינת לצקת לשלד פעילות שמוערכת בכ-20 מיליון שקל, שכן בהסכם ישנו סעיף כי אם מחיר החברה הבורסאית ירד מתחת לרף של 24 מיליון שקל, תהיה אור חייבת בפיצוי לבעלי המניות הנותרים של כמיליון שקל. בנוסף נכתב בהסכם כי אם במהלך השנה הקרובה אחד המחזיקים בשלד (40%) יהיה מעוניין למכור את מניותיו, לאור תהיה זכות ראשונים לרכוש אותן.

ענבל אורצילום: אייל טואג

עוד ציין אור בשיחה כי "המטרה של רכישת השלד היא לגייס כסף ולצקת פעילות", אך לא ציינה בהודעת אילו פרויקטים היא עתידה לצקת אך לדבריה ישנם כבר הסכמים חתומים להתחדשות עירונית. לדבריה "התחדשות עירונית הינה כורח המציאות כיוון שיש כיום חוסר בעתודות קרקע באזורי הביקוש".

מחברת הנדל"ן סירבו למסור את שמות הפרויקטים שעתידים להיכנס למסחר ושלחו רק רשימה של הפרויקטים שמבוצעים בחברה הפרטית של ענבל אור. כיום למשקיעים אין יכולת כלכלית להעריך ולבצע תמחור או הערכת שווי לגבי הפעילות העתידית.

השלד של אינוונטק נסחר בבורסה המקומית לפי שווי של כ-23.5 מיליון שקל. אינוונטק נשלטת בעבר על ידי סנטרל יורופיאן, שהייתה בשליטת איש העסקים המנוח יולי עופר, וחברת לפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג. החברה פעלה בתחום המלונות ובייזום בנייה ופיתוח בתחום המלונאות במרכז אירופה ומזרחה.

בסוף מארס השנה בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו פירוק זמני לחברת הנדל"ן כאשר היא חייבת למחזיקי האג"ח 35 מיליון שקל. לאחר מכן השלד של אינוונטק נמכר בכ-2.3 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker