מספנות ישראל במו"מ על עסקה בשווי 900 מיליון שקל

החוזה לבנייה של מוצרים בתחום הימי עשוי להגדיל ב50% ב־3 השנים הקרובות את הכנסותיה של מספנות ישראל שמוחזקת על ידי חברת גולד בונד

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת מספנות ישראל שמוחזקת על ידי חברת גולד בונד (20.25%) מנהלת משא ומתן מתקדם לבנייה ולמכירה של מוצרים בתחום הימי ולמתן שירותים נוספים כמו שירותי הדרכה ותמיכה טכנית ואחריות.

היקפו הכספי של הפרויקט הוא 300 מיליון שקל לשנה לתקופה של 3 שנים ובמסגרת הפרויקט ייוצרו המוצרים בהתאם למפרט שסוכם עם הלקוח. תשלום התמורה למספנות ישראל יהיה בהתאם לשלבי ההתקדמות בפרויקט.

גולד מציינת שבעוד שטרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים העביר הלקוח 7.5% מההיקף המתוכנן של העסקה כדמי רצינות. על פי טיוטת ההסכם, על הלקוח להעביר 15% מההיקף הכספי של החוזה. מספנות ישראל נמצאת בשליטת גולד בונד וסמי קצב (20.25% לכל אחד) משאב (19%) וחברה פרטית שבבעלותם השוויה של שלומי פוגל ויורשי שלמה שמלצר (40.5%).

מספנות ישראל מתכננת לגייס 400 מיליון שקל בהנפקה ראשונה של מניותיה לפי שווי חברה של 1.6 מיליארד שקל לאחר הגיוס. מספנות ישראל מחזיקה במספנה בצפון נמל חיפה על קרקע חכורה מחברת נמלי ישראל.

פעילותה מתחלקת ל־3 מגזרים עיקריים: המגזר הימי שעוסק בתכנון בנייה ומתן שירותים לכלי שייט צבאיים ואזרחיים; המגזר היבשתי שמבצע עבודות מתכת בתחום התשתיות כמו בנית מנופים, מיכלים וצינורות למתקני התפלה; והפעלת הנמל הפרטי הראשון והיחיד עד כה בישראל ומתן שירותי טעינה ופריקה של מטענים.

מספנות ישראל הרוויחה 76 מיליון שקל במחזור של 599 מיליון שקל וייצרה עודף של 49 מיליון שקל בתזרים המזומנים מפעילותה השוטפת ב־12 החודשים האחרונים, כך שהחוזה הנוכחי עשוי להגדיל את הכנסותיה ב־50% ב־3 השנים הקרובות.

הנמל הפרטי שמפעילה מספנות ישראל פרק וטען 1.9 מיליון טון ב־12 החודשים האחרונים ב־12 החודשים האחרונים כלומר צמיחה של 26% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. תנועת המטענים בנמל הפרטי של מספנות ישראל הגיעה ל־4% מסך תנועת המטענים בנמלי ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום