ברייטפוד ביקשה מאייפקס דחייה של 3 חודשים להשלמת רכישת השליטה בתנובה

ההחלטה נובעת ככל הנראה, מהחלטתה של מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר להצטרף לאייפקס ולמכור גם היא את מניותיה בתנובה

יורם גביזון

חברת ברייטפוד הסינית פנתה לקרן אייפקס שהיא בעלת השליטה בחברת תנובה בבקשה לדחות את מועד ההשלמה של העסקה לרכישת השליטה בתנובה (76.7%) ב-3 חודשים נוספים כלומר עד ה-5 באפריל 2015.

בקשתה של ברייטפוד לדחות את מועד השלמת העסקה נובעת ככל הנראה, למרות שאין לכך ביטוי בהודעה המיידית של מבטח שמיר לבורסה, מהחלטתה של מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר להצטרף לאייפקס ולמכור גם היא את מניותיה בתנובה.

מבטח שמיר אמנם הפעילה במאי 2014 את זכותה להצטרף למכירת מניותיה בתנובה לברייטפוד אולם ניהלה עד לאחרונה מו"מ להישארותה בתנובה בתמורה לקבלת אופציה ל־3 שנים למכור את מניותיה בתנובה לברייטפוד על פי מחיר העסקה שבבמסגרתה תמכור איייפקס את מניותיה לברייטפוד.

המו"מ הופסק לאחרונה לאחר שמבטח שמיר לא הצליחה לקבל בטחונות למימושה של אופציית המכר מברייטפוד עצמה או מבנקים זרים. הודעתו של מאיר שמיר על החלטתו למכור את מניותיו לברייטפוד העמידה את החברה הסינית ללא אישור מממשלת סין לרכוש את המניות גם ממבטח שמיר וללא מקורות מימון לשלם למבטח שמיר את חלקה בעסקה. אייפקס חתמה במאי 2014 על עסקה למכירת מניותיה בחברה הייעודית אפ.מש.תנ (73%), ששולטת בתנובה, לברייטפוד, לפי שווי חברה של 8.4 מיליארד שקל לתנובה.

צילום: מוטי מילרודצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker