בעלי האג"ח של החברה לישראל אישרו ברוב של 80% את הפיצול

בעלי האג"ח ייפרדו משני מרכזי ההפסד הגדולים בשנים האחרונות - צים וקורוס ■ הם קיבלו מהחברה שורה של התחייבויות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

בעלי האג"ח של החברה לישראל אישרו את הסכם הפיצול, וכן את תיקון שטר הנאמנות לשלוש סדרות אג"ח של החברה. בעלי אג"ח מסדרות 6, 7 ו–9 אישרו את ההצעה. בין הגופים שהתנגדו להצעה היו הלמן אלדובי, קרנות הנאמנות של מגדל, הראל פיא, הכשרה ביטוח, קופות הגמל של עובדי דיסקונט, מנורה מבטחים, קופות הגמל כלנית, קופות הגמל של אי.בי.אי, קרן ההשתלמות לעובדי המדינה פסגות גל ופסגות כלנית.

הרוב הנוח שלו זכתה ההצעה לפצל את החברה לישראל לשתי חברות ולתקן את שטרי הנאמנות, היה צפוי - לנוכח התוצאה של הפיצול וההתחייבויות שהחברה לישראל הסכימה לקחת על עצמה בתגובה לבקשות של בעלי איגרות החוב של החברה.

כחלק מהפיצול תמשיך להחזיק בכל החוב הפיננסי של החברה, כולל כל ההתחייבויות לבעלי איגרות החוב. ואולם, היא תחזיק רק בכיל (46.2%) ובבתי זיקוק (37.1%), בעוד מרכזי ההפסד העיקריים של החברה - קורוס (50%), יצרנית הרכב הסינית, חברת הההובלה הימית במכולות (32%), וחברת טאואר - יפוצלו לחברת קנון Kenon הסינגפורית, שתירשם למסחר בניו יורק ובתל אביב. כך רמת הסיכון לבעלי איגרות החוב של החברה לישראל ירדה משמעותית.

החברה לישראל התחייבה, בעקבות שיחות שקיימה עם משקיעים מוסדיים שמחזיקים באיגרות החוב שהנפיקה, לקחת על עצמה מגבלות בכל הקשור לחלוקת רווח, שמירה על יחסי מינוף, וכניסה להשקעות חדשות.

התחייבויות אלו הגבירו משמעותית את הוודאות סביב עתידה של החברה, ותרמו להקטנת הסיכון לבעלי האיגרות. כך, התחייבה החברה לא לחלק דיווידנד בשיעור גבוה מ–75% מהרווח הנקי שלה מיום הפיצול ואילך; להעלות את שיעור הריבית שהיא משלמת לבעלי איגרות החוב ב–0.25%, אם דירוג האג"ח של החברה יירד בדרגה אחת; ולהימנע מביצוע השקעות חדשות, דוגמת , שהסבו הפסד מצטבר של 700 מיליון דולר לבעלי המניות של החברה לישראל.

עוד קיבלו בעלי האג"ח התחייבות מהחברה לישראל בנוגע לרף החוב המקסימלי של החברה, שלא יעלה על 1.85 מיליארד דולר במועד הפיצול, 1.8 מיליארד דולר ב–2015, 1.6 מיליארד דולר ב–2016 ו–1.4 מיליארד דולר ב–2017.

עופר גרינבאום, מנכ"ל לאומי פרטנרס חתמים, ורם דגן מלאומי פרטנס ייעצו לחברה לישראל במגעיה עם המשקיעים המוסדיים בנוגע לאישור הפיצול ושינוי שטרי הנאמנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker