שבוע שלישי של פדיונות בתעשיית הקרנות: 6.4 מיליארד שקל נמשכו

בקרנות האג"ח הכללי נפדו השבוע 300 מיליון שקל; בקרנות האג"ח הקונצרני בוצעו פדיונות בסך של 250 מיליון שקל

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

שבוע המסחר החולף התאפיין בירידות שערים כאשר מדדי המניות רשמו ירידות שערים בהובלת מניות הגז והאנרגיה, והאג"חים הממשלתיים וקונצרניים שהמשיכו להתממש גם השבוע. תעשיית הקרנות רשמה שבוע נוסף של פדיונות - זה השבוע השלישי ברציפות - כך, על פי אומדנים וההערכות שבוצעו על ידי כלכלני מיטב דש.

בסיכום שבועי נרשמו פדיונות של 700 מיליון שקל בקרנות המסורתיות. מתחילת החודש הפדיונות בתעשיית קרנות הנאמנות כולה מסתכמים ב-5 מיליארד שקל מהם פדיון של 6.4 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות, ומולו גיוס של 1.4 מיליארד שקל בקרנות הכספיות.

מדדים ת"א 25 ו-ת"א 100 רשמו בסיכום שבועי ירידות שערים של עד 1.4% בהובלת מדד מניות גז ונפט שצנח השבוע ב-8.6%. הקרנות המנייתיות סיכמו את השבוע עם פדיונות של 80 מיליון שקל בקרנות המנייתיות המקומיות, וגיוסים של 80 מיליון שקל בקרנות המנייתיות המתמחות בחו"ל, שנהנו משבוע של עליות בשוקי המניות בחו"ל.

לאפיק השקלי (והבטוח יותר) המשקיעים הזרימו השבוע 160 מיליון שקל, המסתכמים לגיוסים של 1.4 מיליארד שקל מתחילת החודש. בקרנות השקליות נרשמו השבוע פדיונות של 90 מיליון שקל. תעשיית הקרנות מנהלת נכון להיום 263 מיליארד שקל.

בקרנות אג"ח כללי נפדו השבוע 300 מיליון שקל, ובקרנות האג"ח הקונצרני נרשמו פדיונות של 250 מיליון שקל. בגזרת אגרות החוב הממשלתיות שממשיכות להתממש: קצב הפדיונות הסתכם ב-180 מיליון שקל.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום