מיטב דש: שווי חברת קנון שתפוצל מהחברה לישראל ב–1.2 מיליארד דולר

שיעור הדיסקאונט נבחר בשל הרקורד הבעייתי של שתיים מהאחזקות של קנון: קורוס שמייצרת מכוניות בסין, וצים

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

שבוע לפני ההצבעה על פיצול החברה לישראל לשתי חברות, מפרסם אמיר אדר, אנליסט במיטב דש ברוקראז', הערכה ראשונה של חברת קנון (Kenon), שאליה יפוצלו אחזקותיה של החברה לישראל בחברת טאואר (38.7%), צים (32%), קורוס (50%), וכן IC Power ו–IC Green - שבהן מחזיקה החברה לישראל בבעלות מלאה.

אדר מעריך את קנון ב–1.2 מיליארד דולר על בסיס דיסקאונט 30% לשווי הנקי של אחזקותיה, שהוא 1.8 מיליארד דולר. שיעור הדיסקאונט נבחר בשל הרקורד הבעייתי של שתיים מהאחזקות של קנון: קורוס שמייצרת מכוניות בסין, וצים. אדר העריך את שווי האחזקה בצים ב–100 מיליון דולר - כמחצית מהסכום שהחברה לישראל הזרימה לצים כנגד הקצאת 32% ממניותיה ביולי 2014.

להערכתו, על אף שההסדר הקטין את החוב הפיננסי של החברה, המתכונת הנוכחית של חברה פרטית שבבעלות מספר רב של בעלי מניות לא יוכל לשרוד לאורך זמן בתחרות הקשה בענף הספנות. אדר מתמחר את האחזקה בקורוס (50%) בשווי שלילי של 150 מיליון דולר, בהתאם לערבות שנתנה קנון לבנקים המממנים. לדעתו, שעת המבחן של ההשקעה ביצרנית המכוניות הסינית צפויה להגיע בתוך כמה חודשים לאחר מינוי ההנהלה החדשה של החברה, כשהדירקטוריון ובעלי המניות יידרשו להכריע בנוגע לתוכנית אסטרגית חדשה שיתווה המנכ"ל החדש בעלות של מאות מיליוני דולרים.

אדר מייחס ל–Power IC שווי של 1.6 מיליארד דולר, על פי מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (EV/EBITDA) של 9. הוא מציין שהחברה מקימה שתי תחנות כוח בפרו, שמתומחרות על ידיו בשלב זה לפי שווי ההשקעה בלבד.

ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראלצילום: אייל טואג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker