אורמת במו"מ לבניית תחנת כוח ב-150-75 מיליון דולר

אורמת גם תשקיע 100 מיליון דולר בהגדלת הספקו של מתחם אולקריה שבקניה ב–24 מגה־ואט ל–110 מגה־ואט - כך שההשקעה הכוללת בפרויקט תגיע ל–438 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות, שבשליטת קרן פימי ומשפחת ברוניצקי, מנהלת מו"מ עם ממשלת האי סנט לוסיה שבים הקריבי על הקמת תחנת כוח גיאותרמית בסמוך לעיר Soufriere. ממשלת האי השיגה באחרונה מימון לצורך קידוחי גילוי של מאגר גיאותרמי שיתחילו ב–2015.

תוצאות הקידוחים יקבעו את גודלה של התחנה שתיבנה, אם כי ההערכות הראשוניות הן שניתן יהיה להקים באתר סופרייר תחנת כוח שהספקה הוא 15–30 מגה־ואט, כלומר 25%–50% מצריכת החשמל של האי. ההשקעה הממוצעת של אורמת טכנולוגיות בתחנות כוח גיאותרמיות היא 5 מיליון דולר למגה־ואט, כך שההשקעה בסנט לוסיה צפויה להיות 75–150 מיליון דולר.

במקביל להשגת מימון לביצוע הקידוחים מגופים כמו הבנק העולמי וממשלת ניו זילנד, מנהלת אורמת טכנולוגיות מו"מ עם חברת LUCELEC, חברת החשמל של סנט לוסיה, על חתימת חוזה ארוך טווח למכירת החשמל שייווצר בתחנה. בשלב זה לא ברור אם אורמת טכנולוגיות תקים את התחנה עבור ממשלת סנט לוסיה, או שתהיה הבעלים של התחנה ותתפעל אותה.

העיר סופרייר באי סנט לוסיהצילום: Chensiyuan

אורמת גם תשקיע 100 מיליון דולר בהגדלת הספקו של מתחם אולקריה שבקניה ב–24 מגה־ואט ל–110 מגה־ואט - כך שההשקעה הכוללת בפרויקט תגיע ל–438 מיליון דולר. החברה גם זכתה בנובמבר בחוזה להקמת תחנת כוח של 35 מגה־ואט באתר Menengai שבקניה, ותמכור את החשמל ל–25 שנה לחברת החשמל הקניאתית KPLC.

אורמת מעורבת גם בפרויקט הגיאותרמי הגדול ביותר עד כה להקמת תחנת כוח באתר Sarulla שבאינדונזיה, שהספקה הצפוי הוא 330 מגה־ואט. אורמת טכנולוגיות תספק לפרויקט ציוד בעיקר ממירי חום לאנרגיה ושירותי תכנון והקמה ב–250 מיליון דולר, וכן תיהנה כבעלת 12.75% ממניות הפרויקט, שצפוי למכור חשמל לחברת החשמל הלאומית של אינדונזיה על פי חוזה ל–30 שנה בהיקף מכירות מוערך של 180 מיליון דולר בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker