פלאזה סנטרס גייסה 20 מיליון יורו בהנפקת זכויות

הגיוס היה השלב האחרון בהסדר חוב בהיקף של מיליארד שקל שביצעה החברה מול מחזיקי האג"ח

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן פלאזה סנטרס, שבשליטת אלביט הדמיה, ביצעה בסוף השבוע האחרון הנפקת זכויות לבעלי מניותיה בהיקף של 20 מיליון יורו (כ–100 מיליון שקל) שהוזרמו לתוך החברה. זאת לפי שווי הון עצמי של פלאזה של 110 מיליון יורו נכון לסוף ספטמבר 2014.

הנפקת הזכויות בוצעה במסגרת התנאים של הסדר חוב שגיבשה החברה מול בעלי האג"ח בישראל ובפולין בהיקף של כמיליארד שקל. פלאזה סנטרס, המנוהלת בידי רן שטרקמן, פועלת בתחומי נדל"ן מניב ובנייה למגורים במרכז ומזרח אירופה, וכן בהודו. היקף המאזן של החברה הסתכם בסוף ספטמבר 2014 בכ–2.3 מיליארד שקל, ושווי השוק שלה אחרי הנפקת הזכויות צפוי להגיע לכ–200 מיליון שקל.

אלביט הדמיה הזרימה בהנפקת הזכויות 8.3 מיליון יורו לפלאזה סנטרס, וקרן ההשקעות האמריקאית DK Partners השקיעה 11 מיליון יורו. בהתאם לכך, שיעור האחזקה של אלביט הדמיה בפלאזה סנטרס ירד מ–62.5% ל–44.9%, ושיעור האחזקה של DK עלה ל–26.3%.

קניון של פלאזה סנטרס בסרביה

ההסדר בפלאזה סנטרס כולל פריסת התשלומים לבעלי האג"ח בשלוש שנים. תמורת הדחייה קיבלו מחזיקי האג"ח תוספת של 1.5% בריבית השנתית, ביטחונות על חלק מהנכסים של פלאזה סנטרס, וכן הוקצו להם 13% מהמניות של פלאזה, שבינתיים מתקשה להתאושש מהמשבר שפקד אותה. האג"ח שלה ממשיכות להיסחר סביב תשואות לפדיון של כ–15%.

ההסדר בפלאזה סנטרס מצטרף להסדר גדול בהרבה שהשלימה בתחילת השנה אלביט הדמיה, שבו איבד מוטי זיסר את השליטה בחברה לקרנות האמריקאיות יורק (19.3%), המיוצגת בישראל בידי ג'רמי בלנק, ו–DK. במסגרת ההסדר נמחק חוב של כ–1.8 מיליארד שקל.

אלביט הדמיה פועלת בתחומי הנדל"ן, המלונאות והדמיה רפואית וקמעונית. גם כשנה לאחר הסדר החוב החברה מתקשה להתאושש והיא נסחרת לפי שווי שוק של 166 מיליון שקל. האג"ח שנותרו לחברה בסך 700 מיליון שקל נסחרות לפי תשואות לפדיון של כ–5%–20%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker