ריט 1 רוכשת את חניון קרתא בירושלים ב-107 מיליון שקל

קרן הנדל"ן רוכשת את החניון לאחר שנפסלה זכייתה של אלרוב במכרז, בגלל חשש מיצירת מונופול בחניוני העיר העתיקה

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן הנדל"ן ריט 1 הודיעה הבוקר על רכישת חניון קרתא בירושלים ב-107 מיליון שקל. החניון נמצא בסמוך לקניון ממילא, באחד המקומות המתויירים בישראל. השלמת העסקה צפויה בחודשים הקרובים, והיא כפופה לאישור ביהמ"ש.

במכרז המקורי שנערך לפני כשנה זכתה בזכויות לרכישת החניון חברת אלרוב של איש העסקים אלפרד אקירוב, שהציעה 110 מיליון שקל. ואולם הממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה פסל את הרכישה מחשש ליצירת מונופול בחניוני העיר העתיקה, מכיוון שאלרוב מחזיקה בשני חניונים סמוכים, ממילא ומצודת דוד.

חניון קרתא, הסמוך לשער יפו, בנוי על שטח של כ-22 דונם בשלושה מפלסים, ומכיל 800 מקומות חניה למכוניות ו-35 מקומות חניה לאוטובוסים. הכנסותיו החניון ב-2012 הסתכמו ב-12 מיליון שקל. בעבר עוררה פתיחת החניון בשבת התנגדות בקרב האוכלוסייה החרדית, והם אירגנו הפגנות סוערות כנגד פתיחתו. כיום פתוח החניון בשבת, וזאת גם היתה דרישה של עיריית ירושלים והמשטרה לזכייה במכרז.

חניון קרתאצילום: אמיל סלמן

החניון הועמד למכירה בדצמבר 2012 כחלק מפירוק חברת קרתא, על ידי עורכי הדין יצחק מלכו ומיכאל ראבילו. התשלום על העסקה יתבצע בשלושה תשלומים שישולמו בתוך 70 יום, מיום אישור העסקה על ידי בית המשפט. לסכום יתווסף מע"מ והצמדה למדד מספטמבר 2013.

תיק הנכסים של הקרן כולל היום את חניון ליאונרדו סיטי טאואר באזור הבורסה ברמת גן וחניון ברחוב דניאל פריש בתל אביב. ריט 1 ביצעה השנה מספר עסקות בהן רכישת חלקים מבית פסגות ברחוב רוטשילד בתל אביב, הגדילה את חלקה במתחם אמדוקס רעננה וסיכמה על רכישה עתידית של 50% מהזכויות בפרויקט משרדים ומסחר המתוכנן לקום ברחוב המנופים בהרצליה פיתוח.

שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1, אמר על הרכישה כי "חניון קרתא הוא חניון מוביל, במיקום מרכזי וייחודי. רכישת החניון תואמת את מדיניותנו להשקיע בנכסים מניבים איכותיים במיקומים אטרקטיביים, תך פיזור של התיק מבחינה גיאוגרפית ומבחינת סוגי הנכסים המניבים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום