סלינגר מאיימת לקנוס את כלל ביטוח ב-14 מיליון שקל

כלל ביטוח זומנה לשימוע לקראת הטלת קנס בעקבות כשלים בהעברת מידע למסלקה הפנסיונית; "אנו בטוחים כי ברגע שיוצגו למפקחת מלוא הנתונים, לא יוטל כל עיצום"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת כלל ביטוח, המנוהלת בידי איזי כהן, קיבלה מכתב מהמפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, המזמין את החברה לשימוע לפני הטלת קנס. מדובר בקנס חריג בגודלו שעומד על 14 מיליון שקל. הסיבה לסכום הגבוה היא כשלים בהעברת המידע למסלקה הפנסיונית.

המסלקה הפנסיונית היא מערכת מידע מרכזית שיזם משרד האוצר, המאפשרת לכל חוסך לקבל מידע על החיסכון הפנסיוני שלו ולבצע פעולות באופן פשוט, זול ואמין. כיום מי שיכולים להשתמש במסלקה הן החברות וסוכני הביטוח. העבודה באמצעות המסלקה מגבירה את יעילות ודיוק הפעולות, מוזילה עלויות ומנגישה ייעוץ פנסיוני לכלל האוכלוסייה.

המסלקה מציגה מידע מפורט על מוצרים פנסיונים: קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות ומוצרי ריסק, מוות ואובדן כושר עבודה. באוצר מצפים כי המסלקה תאפשר לכל חוסך לפנות, בקלות וביעילות, לכל חברות הביטוח, הגמל והפנסיה לקבלת מידע ולביצוע פעולות בחיסכון פנסיוני באמצעות האתר. כמובן שניתן יהיה לפנות גם באופן ישיר לחברות ביטוח ובתי השקעות. בעתיד המסלקה אמורה לאפשר גם העברות כספיות.

מכלל ביטוח נמסר: "מדובר באיחור של ימים ספורים במתן מידע פנסיוני ללקוחות מעטים (מתוך כ-40 אלף פניות בחודשים הרלבנטיים), בעיקר בתקופת החגים, מבלי שנגרם נזק כספי כלשהו ללקוחות, וזאת כתוצאה מתקלות מחשב נקודתיות, שעיקרן אצל ספקים חיצוניים. תקלות אלו זוהו וטופלו מיידית על ידי כלל ביטוח עוד באותו מועד ונושא זה ממשיך להתנהל בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כלל ביטוח תתייחס לעובדות המוצגות במכתב הראשוני שהתקבל מהפיקוח על הביטוח, ואנו סמוכים ובטוחים כי ברגע שיוצגו לפיקוח על הביטוח מלוא הנתונים בעניין, לא יוטל כל עיצום".

משרד האוצר סירב להתייחס לידיעה.

דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker