מנכ"ל דלק: החברות מפסידות מהתדלוק העצמי; מעריך כי בעתיד חלק ניכר מתחנות הדלק בישראל יופעלו ללא מתדלקים

מרבית תחנות הדלק המפעילות שירות לתדלוק עצמי מקיימות במקביל שירות מלא באמצעות מתדלקים, לכן ההוצאות לכוח האדם הנחסכות בגין השירות העצמי עדיין נמוכות

עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירם כהן

חברות הדלק אינן מרוויחות מהרפורמה להכנסת התדלוק העצמי לתחנות - כך אמר אתמול מנכ"ל חברת דלק, ג'קי בן אסייג. אחת הסיבות לכך היא שמרבית תחנות הדלק המפעילות שירות לתדלוק עצמי מקיימות במקביל שירות מלא באמצעות מתדלקים; לכן ההוצאות לכוח האדם הנחסכות בגין השירות העצמי עדיין נמוכות.

סיבה נוספת: בפועל, עקב התחרות שהתפתחה בין התחנות, ניתנת במשאבות לשירות עצמי הנחה של 20-15 אגורות לליטר בנזין, וזו גבוהה מההנחה המתחייבת מהרפורמה - 10 אגורות לליטר. גם הכנסת טכנולוגיה יקרה הדרושה לשיווק העצמי חייבה הוצאה גדולה.

לדברי בן אסייג, התוספת למרווח השיווק של 6 אגורות לליטר בנזין שניתנה לחברות הדלק ברפורמה אינה מכסה את ההוצאות הללו. מקורות בחברות הדלק הגדולות האחרות אישרו כי בשלב זה מפסידות החברות מהתדלוק העצמי או שאין להן רווח ממנו.

על המעבר לתדלוק עצמי החליטו משרדי האוצר והתשתיות ברפורמה בתחנות הדלק שנכנסה לתוקף באפריל 2002. מטרת הרפורמה היתה להוזיל את עלויות התפעול בתחנות. נקבע בה בהסכמת חברות הדלק כי מחיר בנזין בתדלוק בשירות עצמי יהיה נמוך ב-10 אגורות מבנזין בתדלוק בשירות מלא.

בלוח הזמנים ליישום הרפורמה נקבע כי על חברות הדלק להשלים את הסבתן של לפחות 20% מהמשאבות בתחנות לשירות עצמי באפריל 2004, ועד 40% מהמשאבות באפריל 2006. עוד נקבע כי באפריל 2006 תעבור לפחות משאבה אחת בכל תחנת דלק הסבה לשירות עצמי - גם בתחנות שימשיכו לקיים שירות מלא.

תמורת הסכמתן לרפורמה קיבלו חברות הדלק תוספת של 6 אגורות לליטר בנזין במרווח השיווק (הוצאות שיווק ורווח). על פי תחשיב של מבקר המדינה - שביקר בחריפות את הרפורמה - תוספת ההכנסות לחברות הדלק מהגידול במרווח מסתכמת ב-150 מיליון שקל בשנה.

התנועה לאיכות השלטון הגישה עתירה לבג"ץ נגד שרי האוצר והתשתיות על ההחלטה להגדיל את מרווח השיווק לחברות, ובאחרונה נמסרה תגובת משרד האוצר. בתגובה נכתב כי הרפורמה לא גרמה נזק לצרכנים ובטווח הארוך גם תהיה רווחית לצרכנים ולמשק.

על פי נתוני חברת הדלק, שיעור תחנות הדלק שבהן הותקנו משאבות לשירות עצמי היה באפריל 2004 גדול בשיעור ניכר מ-20% שעליהן התחייבה החברה. בן אסייג העריך כי לאחר שיושלם התהליך וחלק ניכר מתחנות הדלק בישראל - כמקובל באירופה - יופעלו ללא מתדלקים כשהבקרה והפיקוח על התדלוק יעשו מחנויות הנוחות, עשוי לחול שינוי במגמה.

עוד אמר בן אסייג כי בישראל עדיין קיימת מגמה של הגדלת מספר תחנות הדלק, אבל זו תיעצר בעתיד. לדבריו, באירופה קיימת מגמה של סגירת תחנות דלק. לדוגמה, בשנים האחרונות נסגרו 40% מהתחנות בבריטניה.

בתחנות הדלק הזעירות שעל הקמתן החליט משרד התשתיות, הוסיף, צפויים המחירים להיות זולים ממחירי התדלוק בתחנות הגדולות. זאת, מכיוון שההשקעה בתחנות אלה לעומת התחנות הגדולות תהיה נמוכה ב-35%-30%.

כחלק מהמגמה להפוך את תחנות הדלק שמפעילה דלק לפלטפורמות לעסקים קמעוניים, יוכפל עד לסוף 2005 מספר חנויות הנוחות מנטה שבבעלות החברה, מ-25 כיום ל-50. ההשקעה בפרויקט תסתכם בכ-4 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker