הסוף לשותפות אי.די.בי? אלשטיין ובן משה בדרך לפרידה

מקורביו של בן משה טוענים כי הוא יזם שיחה עם אלשטיין ואמר לו שהמצב כפי שהוא היום לא יכול להימשך

מיכאל רוכוורגר

במשך תקופה ארוכה ניסו בעלי השליטה החדשים באי.די.בי אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה ניסו להתחמק בדרך אלגנטית כאשר נשאלו לגבי מערכת היחסים הבעייתית ביניהם. בשבועות האחרונים המערכת היחסים בין השניים הגיעה להדרדרות נוספת וכרגע נראה שהפרידה בין הצדדים כמעט בלתי נמנעת.

מקורביו של בן משה טוענים כי הוא זה שיזם שיחה עם אלשטיין ואמר לו שהמצב כפי שהוא היום לא יכול להימשך וכי הוא מתכוון לבצע את כל הצעדים הנדרשים בכדי להוביל את אי.די.בי קדימה.

מוטי בן משה ואדוארדו אלשטייןצילום: מוטי מילרוד

גורמים מקורבים לאלשטיין אומרים שהוא מאמין שהחברות זקוקות להון מעבר לדיבורים ומתוך התחשבות מלאה עם חששות בעלי הציבור אדוארדו יוביל מהלכים שיחזקו משמעותית את הון החברה ומצפה למצוא בשותפו אותה נכונות.

לבקשת חברי דירקטוריון של אי.די.בי פיתוח, אלשטיין הגיע לארץ תוך 24 שעות וגילה שבן משה נמצא באירופה. מאז אלשטיין מנהל שיחות ביוזמתו בין היתר עם בעלי מניות הציבור והאג"חים להביא לפתרון שיאפשר לו להוביל את החברה לדרך נכונה.

השאלה שגם היום נותרת פתוחה היא למי מהשניים יש את היכולת הכספית לקנות את אחזקתו של השני באי.די.בי פיתוח העומדת על 32% מהון המניות של החברה. שכן השניים כבר הזרימו עד כה במהלך השנה האחרונה כ-1.4 מיליארד שקל לטובת הסדר החוב באי.די.בי - מתוך סכום זה כ-1.1 מיליארד שקל לתוך אי.די.בי פיתוח ו-300 מיליון שקל לנושי חברה האם אי.די.בי אחזקות, וכן מחויבים להשקיע לתוך אי.די.בי פיתוח ולשלם לבעלי מניותיה במהלך 2016-2015 סכום ענק של כ-900 מיליון שקל - לפי שוויים הגבוהים משמעותית מהשווי הנוכחי של 600 מיליון שקל שלפיו נסחרת אי.דיבי פיתוח- שווי המגלם לאחזקתם של השניים הפסד על הנייר של 1 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker