פריגו השלימה גיוס של 1.6 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח

פריגו גייסה לפני שבועיים 870 מיליון דולר נטו בהנפקה של 5.9 מיליון מניות

יורם גביזון

חברת פריגו השלימה גיוס של 1.6 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח כחלק מחבילת המימון לרכישתה של חברת אומגה פארמה הבלגית ב-3.1 מיליארד דולר במזומן, ונטילת חוב של החברה הבלגית ב־1.4 מיליארד דולר. פריגו גייסה לפני שבועיים 870 מיליון דולר נטו בהנפקה של 5.9 מיליון מניות, שהן 4.2% לאחר ההנפקה.

הנפקת אגרות החוב של פריגו כוללת סדרה של 500 מיליון דולר בריבית של 3.5% שתעמוד לפירעון ב־2021, סדרת אג"ח בהיקף של 700 מיליון דולר ערך נקוב, שנושאת ריבית של 3.9% ועומדת לפירעון ב־2024 וסדרה של אגרות חוב שעומדת לפרעון ב־2044 ונושאת ריבית של 4.9%.

פריגו מציינת כי אם רכישת אומגה לא תושלם, ישמשו כספי ההנפקה לפירעון של אגרות החוב במחיר שעולה ב-1% על ערכן הנקוב. מלבד הנפקת אג"ח ומניות בסכום כולל של 2.5 מיליארד דולר, ושימוש במזומנים שבקופתה תשתמש פריגו בהקצאה של 5 מיליון מניות, שהן 3.6% מהחברה לאחר ההקצאה למארק קוק שהוא בעל השליטה והמנכ"ל של החברה הבלגית.

מנכ"ל פריגו ג'ו פאפאצילום: רוני ליבוביץ'

אומגה היא יצרנית של תרופות ומוצרים רפואיים ללא מרשם רופא ונחשבת לחברה החמישית בגודלה בשוק האירופי שמכירותיו 30 מיליארד דולר לשנה. אומגה שמעסיקה 2,500 איש פועלת ישירות ב־35 מדינות ומשווקת 2,000 מוצרים כולל תרופות לשיעול וצינון, תרופות למערכת העיכול, תרופות עור, שיכוך כאבים והרזיה.

רכישת אומגה תגדיל את מחזור המכירות של פריגו ב־1.7 מיליארד דולר ואת הרווח התפעולי התזרימי ותזרים המזומנים ב־200 מיליון דולר לשנה וכן תאזן את ההתפלגות הגיאוגרפית של פעילותה ותקטין את תלותה בשוק האמריקאי שמהווה כיום 81% מהמחזור ויירד ל-57% מהמחזור.

בתוך כך השיקה פריגו את הגרסה הגנרית לתמיסה Pennsaid שמיועדת לטיפול בדלקת הפרקים של הברך. מכירותיה של תרופת המקור הסתכמו ב־38 מיליון דולר ב־12 החודשים האחרונים. פריגו קיבלה לפני שבוע אישור לשווק גם את הגרסה הגנרית למשחה Protopic, שפותחה על ידי חברת אסטלס ומיועדת לטיפול באקזמה חמורה. מכירותיה של התרופה במונחי מחיר תרופת המקור הגיעו ל־176 מיליון דולר ב־12 החודשים האחרונים, על פי נתוני סוכנות המחקר הרפואי Symphony.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker