המוסדיים נרתעו גם מהנפקת לייטסטון: גייסה 300 מיליון שקל - כ-60% מהיעד

הגיוס נערך במסגרת השלב המוסדי של ההנפקה, בו התכוונה החברה לגייס עד 480 מיליון שקל ■ היועצים רפי ליפא וגל עמית: עמלות של כ-40 מיליון שקל לפני מסים והוצאות ■ עוד חברה אמריקאית מגיעה לתל אביב: GFI במגעים להנפיק אג"ח ב-100 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

הנפקה שנייה של חברת נדל"ן אמריקאית נתקלה בשבוע שעבר בביקושים חלשים ונאלצה לסיים את הגיוס בסכום הנמוך בעשרות אחוזים מהיעד שנקבע. ענקית הנדל"ן לייטסטון, שבבעלות דיוויד ליכשטנשטיין, סיימה ביום חמישי את השלב המוסדי בהנפקה, בו גייסה כ-300 מיליון שקל. החברה, שזכתה לביקושים של 310 מיליון שקל, התכוונה לגייס בשלב המוסדי עד 480 מיליון שקל. על רקע הביקושים הנמוכים, כ-60% מהיעד, הריבית על האג"ח נקבעה על 6.35%, רמה הגבוהה מהתשואות בהן נסחרות בבורסה אג"ח של חברות אמריקאיות בעלות דירוג זהה.

לייטסטון היא אחת מחברות הנדל"ן הפרטיות המרכזיות בארה"ב, שהגיעה להנפקה עם הון עצמי גבוה של 557 מיליון דולר. לחברה פרוטפוליו נכסים בארה"ב בשווי מוערך של כ-2 מיליארד דולר. לקראת ההנפקה קיבלה החברה דירוג A+ מעלות, הזהה לדירוג של אקסטל, שאיגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתשואות של 5.4%. בנוסף לפעילות הנדל"ן, קבוצת לייטסטון, מנהלת שלוש קרנות ריט פרטיות, בעלות נכסים בהיקף כולל של כ-470 מיליון דולר.

בינתיים, איגרות החוב של חברת ספנסר, שהונפקו בשבוע שעבר בתל אביב, עולות הבוקר (א') ביום המסחר הראשון שלהן בכ-1.6%, במחזור ענק של 35 מיליון שקל. בשבוע שעבר גייסה החברה כ-291 מיליון שקל, בריבית של 6.9%. האג"ח נסחרות כעת בשוק בתשואות של 6.1%. בדומה ללייטסטון, גם ספנסר נתקלה בביקושים נמוכים במיוחד בשלב המוסדי של ההנפקה, ואולם גיוס של 100 מיליון שקל בשלב הציבורי סייעה לחברה להשלים את הגיוס בהצלחה חלקית.

צילום: בלומברג

למרות הביקושים הנמוכים היועצים רפי ליפא וגל עמית, שהביאו את ספנסר להנפקה, יכולים להיות מרוצים. השניים גזרו קופון של כ-9 מיליון שקל בהנפקת ספנסר, שתצטרף לעמלה בסדר גודל דומה בהנפקה של לייטסטון. עמלות אלה מעמידות את כלל התקבולים מההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות שהשניים הביאו לישראל על כ-40 מיליון שקל (לפני מס והוצאות). מחר ליפא ועמית צפויים להנפיק חברת נדל"ן נוספת, אול ייר של גו'אל גודמן, כך שצבר העמלות עשוי להמשיך ולגדול לכיוון ה-50 מיליון שקל.

בינתיים, עוד חברת נדל"ן אמריקאית נערכת להנפקת אג"ח בתל אביב. גם GFI Capital Resources Group, שבבעלות אלן גרוס, בוחנת גיוס של 100 מיליון דולר. GFI פעילה בפרויקטי נדל"ן ברחבי ארצות הברית, בעיקר בניו יורק וקליפורניה. החברה, שנוסדה ב-2007, ביצעה פרויקטים של נדל"ן למגורים בהיקף מיליארד דולר, מסחר ומלונאות. החברה הקימה גם את מלונות ACE במנהטן ובפאלם ספרינגס שבקליפורניה.

מי שאחראי על הנפקת GFI בתל אביב הוא ארז גולדשמידט, מנכ"ל חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, שמבצעת את רוב ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות. ההנפקה של GFI, אם תצא אל הפועל, תיעשה בשיתוף היועצים ליפא ועמית, שחברו לגולדשמידט בכל ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker