יוסי מימן תובע את פסגות ומיטב-דש בגין נזקים לכאורה לאמפל

בכתב התביעה טוענים מימן ומרחב כי בתי ההשקעות פסגות ומיטב דש לצד נאמני האג"ח ניהלו מערכה אגרסיבית וחסרת כל בסיס נגד מימן, מרחב אמפל ונושאי משרה בה שגרמה נזקים למימן ולמרחב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

יוסי מימן לשעבר בעל השליטה בחברת אמפל וחברת מרחב שבבעלותו הגישו תביעה בבית המשפט בניו יורק נגד בתי ההשקעות הישראליים פסגות ומיטב דש ונגד עופר שפירא ונאמני סדרות האג"ח של אמפל הרמטק פז נבו ומשמרת.

מימן הגיש את התביעה בגין נזקים, לכאורה, שהנתבעים גרמו לו ולנכסים משמעותיים של אמפל שיכלו לשמש לפירעון החוב של אמפל לבעלי האג"ח.

בכתב התביעה טוענים מימן ומרחב כי בתי ההשקעות פסגות ומיטב דש לצד נאמני האג"ח ניהלו מערכה אגרסיבית וחסרת כל בסיס נגד מימן, מרחב אמפל ונושאי משרה בה שגרמה נזקים למימן ולמרחב וכן פגעה פגיעה אנושה בפרוייקט לייצור אתנול בקולומביה שפיתחה מרחב ושאמפל מימשה אופציה שהיתה לה לרכוש 25% מהפרוייקט בכפוף לסגירה פיננסית שלו.

עוד נטען כי למרות התקדמות משמעותית בפיתוח פרויקט האתנול, גרמו בתי ההשקעות במעשיהם ובפרסומים בתקשורת למשקיעים פוטנציאליים בפרוייקט ולגורמי מימון בינלאומיים לסגת מהמו"מ להשקעה ולמימון הפרוייקט שהוערך ב־270 מיליון דולר.

מימן ומרחב טוענים כי התנהלות זו גרמה נזקים לאמפל שהיתה יכולה להחזיק ב-25% מפרויקט שהיה מהווה נכס משמעותי לפירעון החוב לבעלי האג"ח. מימן ומרחב טוענים כי במעשיהם של פסגות מיטב-דש והנאמנים הם גרמו לבנק דיסקונט למנות כונס נכסים למניותיה של חברת גדות מיכליות שהיתה בבעלותה המלאה של אמפל, ובכך הביאו למכירתה במחיר הנמוך בעשרות מיליוני דולרים מערכה הריאלי.

מימן מבקש בתביעה שהוגשה לבית המשפט לפירוקים בניו יורק באמצעות משרד עורכי הדין האמריקאי Kasowitz Benson Torres & Friedman שבית המשפט יפסוק את גובה הפיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו.

מפסגות ומיטב-דש נמסר בתגובה: "אם בעל שליטה בחברה שהסבה נזקים עצומים לציבור החוסכים במדינת ישראל סבור שבהליכה לבית משפט הוא ירתיע את הגופים המוסדיים מלהמשיך לפעול למען לקוחותיהם - הוא טועה טעות מרה. לא רק שבעלי השליטה באמפל והנהלתה השמידו ערך חסר תקדים לציבור, הם אף סירבו להצעת המוסדיים להגיע להסדר חוב. יתרה מזו, בעל השליטה פנה, ללא כל תיאום עם נציגות מחזיקי האג"ח, לבית המשפט בארה"ב, מה שהוביל לפירוק החברה. פסגות ומיטב-דש ימשיכו לפעול לטובת ציבור החוסכים כפי שעשו לאורך כל הדרך בטיפול בהסדר החוב באמפל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker