בנק ירושלים: אנו ערוכים להציע הלוואות דרך האינטרנט

הבנק בנה מערכת שתאפשר לו להציע אשראי באמצעות שיחות ווידאו צ'ט וזו צפויה לעלות לאוויר בימים הקרובים - עם הסרת החסמים הרגולטוריים ■ הבנק הציג היום רווח נקי של 51 מיליון שקל, המשקף תשואה להון של 9.7%

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
סיון איזסקו

בנק ירושלים הודיע היום כי הוא סיים את ההיערכות הטכנולוגית לפתיחת חשבונות בנק דרך האינטרנט וכי בכוונתו להשיק את השירות החדש בימים הקרובים, לאחר שהרגולטורים יסירו את החסמים המשפטיים.

בשלב הראשון הבנק יציע ללקוחות כל הבנקים את האפשרות ליטול ממנו הלוואות דרך האינטרנט – בלי לצאת מהבית ובלי לחתום על ניירת – הכול באמצעות שיחת ווידאו צ'ט מהמחשב הביתי.

ככל הנראה הבנק לא יאפשר בשלב הראשון פתיחת חשבונות עו"ש מלאים דרך האינטרנט אלא כוונתו היא למקד את הפעילות האינטרנטית בתחום ההלוואות. עם זאת לבנק יש כוונה בהמשך הדרך לגייס לקוחות עו"ש גם דרך האינטרנט. היוזמה להסרת החסמים כך שיתאפשר לציבור לפתוח חשבונות דרך האינטרנטית נולדה במסגרת עבודת הצוות להגברת התחרות במערכת הבנקאות בראשות המפקח על הבנקים דודו זקן. זקן הכריז על מהלך זה לפני כשנתיים וחצי, ובימיים אלו הרפורמה ממתינה לאישור נוסח התיקון לכללי הבנקאות מצד משרד המשפטים ומצד שר האוצר. האוצר מסר מוקדם יותר השבוע את הסכמתו העקרונית, אך נוסח סופי טרם הועבר לחתימתו.

בתוך כך הבנק בניהולו של אורי פז הציג הבוקר דוחות הרבעון השלישי אותו חתם ברווח נקי של 16.3 מיליון שקל, גידול משמעותי לעומת רווח של 6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה הבנק רשם רווח נקי של 51 מיליון שקל המשקף תשואה על ההון של 9.7%. מדובר ברווחיות גבוהה בהתחשב בעובדה כי ירושלים הוא הבנק הקטן במערכת (22 סניפים בלבד) ועל כן איננו נהנה מיתרונות לגודל.

תיק האשראי של הבנק הסתכם ב-9.57 מיליארד שקל – ירידה של 1.2% ביחס לרבעון המקביל אשתקד וירידה של 0.6% מתחילת השנה. הירידה מוסברת בקיטון תיק המשכנתאות לצד עלייה באשראי הקמעונאי. הבנק מצוי מזה כארבע שנים בתהליך של הסבת תיק האשראי ממשכנתאות – תחום בו נפח הפעילות גדול אבל הרווחיות יחסית נמוכה – לתחום האשראי הצרכני בו הנפח קטן יותר אבל מרווחי המימון גדולים לאין שיעור. תהליך זה מסביר את עיקר העלייה ברווחיות הבנק.

יחסי הלימות הון ליבה עומד על 9.7% שהינו מהגבוהים במערכת הבנקאות. דרישת המפקח על הבנקים ביחס לבנק ירושלים היא לעמידה ביחס של 9.125 ברבעון הראשון של 2015. עד תחילת 2017 יהיה על הבנק להגיע ליחס הלימות הון של 10% - יחס שנקבע בשל חשיפתו הגדולה של הבנק לשוק המשכנתאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker