צור שמיר מכרה כ-10% מביטוח ישיר תמורת כ-120 מיליון שקל

את הפצת המניות הובילו לאומי פרטנרס ולידר ■ ביטוח ישיר תיכנס בחודש הבא למדד ת"א 100

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

קבוצת צור שמיר שבשליטת משפחת שניידמן בראשות בני הדודים מוקי ודורון שניידמן מכרה בעסקות מחוץ לבורסה כ-10% מחברת הבת ביטוח ישיר השקעות פיננסיות, כך נודע ל-TheMarker.

מניית ביטוח ישיר השקעות פיננסיות עלתה ב-3 חודשים אחרונים בכ-11% והחברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-1.37 מיליארד שקל והיא שולטת באיי.די.איי ביטוח, חברת הנדל"ן אדגר השקעות ובחברת האשראי הצרכני מימון ישיר.

מוקי שנידמן

הפצת המניות בוצעה בדיסקאונט של כמה אחוזים לעומת מחיר השוק ובהיקף כולל של כ-120 מיליון שקל. את ההפצה הובילו לאומי פרטנרס חתמים ולידר הנפקות. בעקבות מכירת המניות שנמכרו לגופים מוסדיים שיעור אחזקות הציבור בביטוח ישיר יגיע לכ-20% והחברה תחזור חזרה למדד ת"א 100 בעדכון המדדים הקרוב שיהיה בעוד כמה שבועות.

בשנים האחרונות צור שמיר דווקא עשתה מהלכים על מנת למחוק את ביטוח ישיר מהמסחר בבורסה - זאת בשל הצורך בקיפול שכבות בפירמידה נוכח דרישות החוק לצמצום הריכוזיות במשק. ואולם אחרי שהצעות הרכש שביצעה לא הושלמו ומתוך הערכה כי נותרו עדיין מספיק שנים (6-4 שנים) לצורך השלמת קיפול השכבות, עדיף להגדיל את הסחירות במניית ביטוח ישיר, כשישנן גם חלופות נוספות לקיפול שכבות מלבד מחיקת ביטוח ישיר מהבורסה.

בתוך כך אתמול (ד') פירסמה איי.די.איי ביטוח תוצאות שיא לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של 2014. איי.די.איי ביטוח הפועלת בעיקר בתחום ביטוח ישיר, ומנוהלת ע"י רביב צולר, סיימה את הרבעון השלישי של 2014 עם רווח רבעוני שיא של כ-43 מיליון שקל- צמיחה של כ- 23% לעומת הרבעון המקביל ב-2013,רווח המגלם תשואה להון של כ-40.4%.

את ינואר-ספטמבר 2014 סיימה איי.די.איי ביטוח עם צמיחה של כ- 36% ברווח הנקי לעומת התקופה המקבילה לכ-121 מיליון שקל. פרמיות ברוטו של איי.די.איי ביטוח הסתכמו ברבעון השלישי בכ-410 מיליון שקל – צמיחה של כ-9% לעומת הרבעון המקביל.איי.די.איי ביטוח נסחרת במדד ת"א 100 לפי שווי שוק של כ-1.98 מיליארד שקל- תשואה של למעלה מ-70% מאז הנפקתה המוצלחת בבורסה באוגוסט 2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker