נתן שבע

הוצאת הספרים כתר (כתר :ת"א), שנשלטת בידי משפחת רשף באמצעות חברת האחזקות ארלדן, מדווחת היום על הכנסות בסך של 15.4 מיליון שקל - גידול של 6.5% לעומת הרבעון המקביל. העלייה במכירות נבעה בעיקר מהכנסות ההוצאה לאור, כשהכנסות המפעל התעשייתי שמרו על יציבות.

לגידול במכירות אחראים מספר רבי מכר שהוציאה כתר, ובראשם הספר "שעות מתות" של הסופר אורי אדלמן שהלך לעולמו בסוף השבוע שעבר. "שעות מתות", יחד עם ספריו האחרים של אדלמן, הניבו לכתר הכנסות בסך מיליון שקל מהכנסות של כ-28 מיליון שקל בחצי השנה האחרונה. רבי מכר אחרים שבלטו בתרומה להכנסות כתר היו "הברית" של נעמי רגן, "לילי לה טיגרס" של אלונה קמחי, וספרי הניו אייג' של רובין שארמה: "הנזיר שמכר את הפרארי שלו" ו"הקדוש, הגולש והמנכ"ל".

בעקבות העלייה בהכנסות עלה גם הרווח הגולמי ל-6.9 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי עלה ל-44% לעומת שיעור של כ-40% שנרשם ברבעון המקביל. ההוצאות התפעוליות עלו ב-7%, והגיעו ל-4.5 מיליון שקל, בעיקר בשל הגידול בהוצאות התמלוגים. ברווח התפעולי נרשם שיפור של 44% ל-2.4 מיליון שקל.

למרות העלייה במכירות והשיפור התפעולי בכתר, נרשם שיפור של 1.5% בלבד ברווח הנקי שהגיע ל-1.6 מיליון שקל. זאת בשל מעבר מהכנסות מימון של 320 אלף שקל להוצאות מימון נמוכות.

בנוסף הודיעה כתר כי היא מאמצת מדיניות של חלוקת לפחות 75% מהרווח כדיווידנד. החברה ייצרה תזרים מזומן שלילי מפעילות שוטפת בסך כ-240 אלף שקל לעומת תזרים חיובי של 2.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה נובעת בעיקר מירידה בהתחייבויות כתר לספקים ונותני שירותים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker