תנועת אומ"ץ לדודו זקן: דרוש מלאומי לתבוע את נושאי המשרה

עו"ד ברם למפקח על הבנקים: "הנך נדרש לוודא עוד היום כי הבנק פועל ככל שביכולתו, בכנות ובהיעדר ניגוד עניינים, כדי להבטיח את האפשרות לרפא את נזקיו ולתבוע אותו מהעובדים שלקחו חלק בפרשה

סיון איזסקו
שתפו בפייסבוק

עובד לשעבר בבנק לאומי טוען בפני תנועת אומ"ץ, כי בנק לאומי לא רק סייע ללקוחות אמריקאים עברייני מס בדרך של עצימת עיניים, אלא גם באמצעות סדרת צעדים שבהם הבנק נקט כדי לתמוך בפעילות הכלכלית שעברייני המס ביקשו לבצע באמצעות הבנק.

לפי הטענות, לאומי סייע במודע ללקוחות אלו בשל רצונו לגזור עמלות שמנות מאותה פעילות. על כן, בתנועה סבורים כי על הבנק לפנות כבר עתה לנושאי המשרה שהובילו את הפעילות בדרישה שיישאו בקנסות שעתידים להיות מוטלים מצד הרשויות האמריקאיות.

המפקח על הבנקים דודו זקןצילום: אוליבייה פיטוסי

אומ"ץ שכרה את שירותיו של עו"ד אסף ברם כדי שיפעל בפן המשפטי. עו"ד ברם טוען כי מאחר שמהדברים עולה, לכאורה, כי נעשו בבנק לכאורה עבירות על החוק, כתב השיפוי והפטור מאחריות שלאומי העניק אז לנושאי המשרה אינם בתוקף, והבנק מחויב לפעול נגדם כדי שיישאו בנטל הקנסות שהרשויות האמריקאיות מבקשות להשית על הבנק.

ברם כתב למפקח על הבנקים, דודו זקן: "הנך נדרש לוודא עוד היום כי הבנק פועל ככל שביכולתו, בכנות ובהיעדר ניגוד עניינים, כדי להבטיח את האפשרות לרפא את נזקיו ולתבוע אותו מהעובדים שלקחו חלק בפרשה. ללא התערבות מיידית, כמתחייב מתפקידך, עלולים כל נפגעי הפרשה למצוא עצמם מול שוקת שבורה...". בתנועת אומ"ץ לא שוללים את האפשרות כי אם המפקח על הבנקים לא יפעל ביוזמתו, תיעשה פנייה לבג"ץ.

במקביל, פנה אתמול עו"ד ברם לכל אחד מחברי דירקטוריון לאומי, וציין כי הימנעותם מהגשת תביעות נגד נושאי המשרה לשעבר "מדיפה ריח חריף של ניגוד עניינים ויש בה פגיעה חמורה בבנק, וכנגזרת מכך גם בבעלי מניותיו ובציבור לקוחותיו. לא ניתן לקבל מצב שבו הבנק ובעלי מניותיו יישאו במחיר מעשיהם של העובדים ונושאי המשרה שחטאו ופשעו - וישלמו מכיסם קנסות בסכומי עתק. בכך יאפשרו לאחראים למעשים ולמחדלים האלו להתחמק מאחריותם על פי דין".

בנק לאומי סירב להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker