פדרמן למוסדיים: אשרו את שכרי, ואם לא יבוצע
 הסדר חוב בתוך חצי שנה - אשיב 50% מהכסף

פטרוכימיים חייבת 2 מיליארד שקל לנושים, ומנסה בימים אלה להשלים הסדר חוב שיכלול תספורת של 40%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
מיכאל רוכוורגר

בעלי השליטה בפטרוכימיים, דיוויד פדרמן, אלכס פסל ויעקב גוטנשטיין ממשיכים בניסיונותיהם להשלים את הסדר החוב, שיותיר אותם כבעלי שליטה. בימים אלה פטרוכימיים, ששווייה צנח לפחות מ–20 מיליון שקל והיא הגיעה לחדלות פירעון, משלימה הסדר חוב בכ–2 מיליארד שקל - סכום שאותו החברה חייבת לבעלי האג"ח (כ–1.5 מיליארד שקל), לבנק הפועלים וקרן המנוף בראשית.

בעוד שהפועלים ובראשית יראו בסופו של דבר את הכסף שלהם בחזרה, מחזיקי האג"ח סופגים נכון להיום תספורת ממוצעת של 30%–40%. הנכס היחיד שמחזיקה פטרוכימיים הוא מניות חברת בזן (בתי זיקוק לנפט חיפה - 30%). שווי שוק של אחזקה זו הוא 1.17 מיליארד שקל.

ב–1 בדצמבר צפויה להתכנס אסיפת בעלי המניות של בזן שבה בעלי המניות שאין להם עניין אישי בסוגיה שתועלה לדיון, יצטרכו לאשר או להתנגד לחידוש חוזהו בשלוש שנים נוספות של דיוויד פדרמן, תמורת דמי ניהול חודשיים של 170 אלף שקל עבור כהונתו כסגן יו"ר בזן ויו"ר חברה הבת כאו"ל. פדרמן מבקש גם לאשר לו מענק שנתי תלוי ביצועים של עד 1.5–2 מיליון שקל בשנה, כך שחבילת התגמול שלו עשויה להגיע ליותר מ–3 מיליון שקל בשנה. כמו כן באסיפה יצטרכו להצביע בעד שכר של דירקטורים בבזן עבור פסל וגוטנשטיין.

דיוויד פדרמן
דיויד פדרמןצילום: תומר אפלבאום

ואולם נציגות בעלי האג"ח של פטרוכימיים מתנגדת לתנאי השכר ומאיימת בנקיטת צעדים משפטיים. לשם כך החליטה לקיים אסיפת בעלי האג"ח כדי לדון בנקיטת צעדים כמו פירוק פטרוכימיים ונטילת מניות בזן.

פטרוכימיים הודיעה כי על אף שקולה לא ישפיע בהצבעות, היא החליטה להימנע מלהצביע בקשר לאישור שכר בבזן. בעלי השליטה בפטרוכימיים שמחויבים במסגרת ההסדר לתמוך בכל ההוצאות של החברה בשנים הקרובות, הודיעו כי במידה שהשכר של פדרמן כיו"ר וסגן יו"ר בבזן ושל שותפיו כדירקטורים יאושר, אזי גם אם הסדר החוב בפטרוכימיים יתעכב - ולא יאושר עד אפריל 2015 - הם יעבירו 50% מהתגמולים שיקבלו לפטרוכימיים כדי לתמוך בחברה, כך שהם יעמדו בהתחייבויותיהם בכל מקרה, אך התחייבות זאת ניתנה רק עד אפריל שכן בעלי השליטה מעריכים כי אם ההסדר לא יאושר פטרוכימיים תפורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום