אורמת תעשיות תגדיל אחזקתה באורמת טכנולוגיות ל-62.3% בעקבות המיזוג

ההקצאה משקפת פרמיה של 5.5% על מחירה של אורמת תעשיות אתמול ■ רשות המסים הסכימה לדחות את המס שישולם על החלפת המניות עד למועד המימוש של מניות אורמת טכנולוגיות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

דירקטוריון חברת אורמת תעשיות שנסחרת בבורסה בתל אביב אישר את מיזוגה של החברה עם החברה הבת (59.76%) אורמת טכנולוגיות.

המיזוג יתבצע באמצעות הקצאת מניותיה של אורמת טכנולוגיות לבעלי המניות של אורמת תעשיות, כך שבעלי מניותיה של אורמת תעשיות יגדילו את החזקתם באורמת טכנולוגיות ל־62.3% מהון מניותיה. ההקצאה תיעשה כך ש־0.2592 מניות של אורמת טכנולוגיות יוקצו לכל בעל מניות של אורמת תעשיות.

ההקצאה של מניות אורמת טכנולוגיות משקפת פרמיה שולית של 5.5% על מחיר הבורסה של מנית אורמת תעשיות בסוף יום המסחר אתמול ובהתחשב במחירה של מניית אורמת טכנולוגיות ובשער הדולר. השלמת המיזוג צפויה ברבעון הראשון של 2015. בעקבות המיזוג תהפוך אורמת תעשיות לחברה פרטית ובכך תימחק עוד חברה מהמסחר בבורסה בתל אביב.

אורמת תעשיות מעדכנת את בעלי מניותיה לפיה רשות המסים קבעה כי החלפת המניות שבידיהם במניות אורמת טכנולוגיות, לא תחייב אותם בתשלום מס כבר במועד ההחלפה. תשלום המס יידחה למועד שבו בעל המניות ימכור את מניות אורמת טכנולוגיות שקיבל במסגרת המיזוג.

צילום: ללא קרדיט

רשות המסים התנתה את דחיית המס בכך שקרן פימי ומשפחת ברוניצקי שמחזיקות במשותף בשליטה בחברה (39% ממניותיה של אורמת תעשיות כיום ו-24% ממניותיה אורמת טכנולוגיות לאחר המיזוג) התחייבו שלא למכור מניות בשנתיים שלאחר אישור המיזוג באסיפות בעלי המניות. עוד התחייבו שלא לרכוש מניות אורמת טכנולוגיות, כך שיחזיקו ביותר מ-20% ו-12% בהתאמה ממניותיה של אורמת טכנולוגיות. אם יחזיקו בלמעלה מ-16% ו-9% בהתאמה ממניותיה של אורמת טכנולוגיות, יצביעו באמצעות כל המניות שמעל לרף זה באותו אופן שבו הצביעו יתרת בעלי מניותיה של אורמת טכנולוגיות.

אורמת טכנולוגיות תחתום במועד החלפת המניות בהסכם עם קרן פימי ומשפחת ברוניצקי שלפיו יקבלו זכויות רישום שיאפשרו להם לדרוש מאורמת טכנולוגיות לפרסם תשקיף שיאפשר להם למכור את מניותיהן במסגרת התשקיף מבלי שיהיו כפופים למגבלות המסחר שנקבעו.

אורמת תעשיות מסבירה את הצורך במיזוג בינה לבין החברה הבת בהגדלת שיעור המניות שמוחזקות על ידי הציבור מ-40% ל-76%, ביטול כפילויות של שתי מועצות מנהלים שמפקחות על פעילות זהה כולל ועדות ביקורת והפחתת הוצאות משפט וביקורת חשבונאית, ביטול הצורך בדווח על פי שני תקנים חשבונאיים נפרדים (US GAAP לאורמת טכנולוגיות ו IFRS לאורמת תעשיות).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker