דסק"ש ואי.די.בי פיתוח קרסו ב-41% ו-21% בעקבות האכזבה מהנפקת אדמה

(עדכון) אדמה תגייס 400 מיליון דולר לפי שווי חברה של 2.75 מיליארד דולר בעוד ששוק ההון ציפה שתנפיק לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר לפחות ■ תמחור ההנפקה הושפע לרעה מהחולשה במחירי הסחורות החקלאיות והיצרניות המתחרות של חומרי הדברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

(עדכון) מניותיהן של דיסקונט השקעות ואי.די.בי פיתוח קרסו ב-41% ו-21% בעקבות אכזבת השוק מהשווי לפיו מתכננת חברת אדמה שמוחזקת על ידי דיסקונט השקעות (40%) להנפיק את מניותיה בבורסה של ניו יורק.

חברת אדמה שבשליטת חברת כמצ'יינה הסינית (60%) וחברת כור (40%) מקבוצת אי.די.בי פירסמה בצהריים את תשקיף ההנפקה. החברה מתכננת לגייס סכום של 400 מיליון דולר בהנפקה של 23.5 מיליון מניות, שמהוות 14.5% מהונה לאחר ההנפקה. החברה נתנה לחתמי ההנפקה גולדמן סאקס ומריל לינץ' בנק אוף אמריקה אופציה לרכוש עוד 3.525 מיליון מניות במחיר ההנפקה. אדמה, היצרנית הגדולה בעולם של חומרי הדברה גנריים, מתכננת להנפיק בבורסה של ניו יורק 23.5 מיליון מניות חדשות במחיר של 18-16 דולר למניה.

מחיר ההנפקה משקף שווי חברה של 2.75 מיליארד דולר לאדמה ושווי פעילות (מניות+חוב פיננסי נטו) של 4 מיליארד דולר, כך שהחברה תונפק לפי מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (EV/Ebitda) של 8.35 על בסיס נתוניה של אדמה בלבד וללא ההשפעה הצפויה של רכישה של 3 חברות סיניות מקבוצת CNAC, החברה האם של כמצ'יינה, ושל נתח נוסף של 20% מהחברה המוחזקת Sanonda, שנסחרת בבורסה של שנזן, כך שהחזקתה של אדמה בה תגדל ל-31% והיא תשלוט בה ותאחד את הדו"חות הכספיים שלה.

שוק המניות צפה שאדמה תנפיק את מניותיה לפי שווי חברה של 4-3.5 מיליארד דולר אולם תמחור ההנפקה הושפע לרעה מהחולשה במחירי הסחורות החקלאיות כמו תירס וסויה, שאיבדו 30% משוויין ממחצית מאי 2014 בעקבות יבולים גבוהים מהצפוי בארה"ב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker