יקיר גבאי רשם למסחר בפריז את המלונות בגרמניה

פריים סיטי אינווסטמנט, שמחזיקה ב-26 מלונות בגרמניה, השלימה גיוס אג"ח להמרה של 100 מיליון יורו

מיכאל רוכוורגר

זמן קצר לאחר שאיש העסקים הישראלי יקיר גבאי רשם למסחר בבורסת יורונקסט שבפריז את פעילות המלונאות שלו באירופה, המרוכזת בחברת פריים סיטי אינווסטמנט (Primecity Investment), השלימה חברה זו בסוף השבוע האחרון בהצלחה גיוס באמצעות איגרות חוב הניתנות להמרה למניות החברה במחיר של 3 יורואים למניה. זה המחיר שבו נסחרת כיום מניית פריים סיטי אינווסטמנט.

היקף הגיוס הסתכם ב-100 מיליון יורו (475 מיליון שקל). האג"ח שהונפקו יישאו ריבית שנתית צמודת יורו של 4% וייפרעו בתשלום אחד (בולט) ב–2019. את האג"ח רכשו משקיעים מארה"ב, קנדה, אוסטרליה, יפן, וכן גם גופים מוסדיים ישראליים גדולים שרכשו נתח מסוים מהאג"ח. את הפצת האג"ח לגופים הישראליים הובילה חברת ברק קפיטל חיתום, המנוהלת בידי צביקה מנס.

יקיר גבאיצילום: ך תומר אפלבאום

מתוך התמורה שהתקבלה, יותר מ-50 מיליון יורו ישמשו את החברה לצורך השקעה ברכישת מלונות נוספים במסגרת תהליכי רכישה מתקדמים שבהם היא מצויה כעת. האג"ח שהונפקו יירשמו למסחר בבורסה לניירות ערך של פרנקפורט, גרמניה, לקראת סוף השבוע. גבאי מחזיק בכ-95% מהון המניות של פריים סיטי אינווסטמנט, ובהנחה שתהיה המרה מלאה של האג"ח - היקף אחזקותיו יירד לכ-70%. החברה נרשמה למסחר לפי שווי שוק של כ-250 מיליון יורו. עם זאת, כשהחל הרוד שואו (סדרת מצגות מול מוסדות פיננסיים), זינקה מניית החברה בשבוע שעבר ב-20%, והחברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של 300 מיליון יורו.

בעקבות שיערוך הנכסים, פריים סיטי אינווסטמנט סיימה את המחצית הראשונה של 2014 עם הכנסות של 45.4 מיליון יורו, לעומת 21.6 מיליון יורו בתקופה המקבילה ב–2013. הרווח הנקי (המיוחס לבעלי המניות) של החברה הסתכם במחצית הראשונה של 2014 ב–49.3 מיליון יורו, לעומת 20.8 מיליון יורו בתקופה המקבילה. המאזן הסתכם נכון לסוף יוני 2014 ב-323 מיליון יורו, ושווייה הנכסי הנקי של החברה (NAV) הוערך ב-189 מיליון יורו. מדובר בחברה הפועלת בשוק המלונאות הגרמני יותר מ–10 שנים, והיא מהחברות הציבוריות הבודדות המתמחות בהשקעה במלונות בלבד. הפורטפוליו של החברה כולל 26 בתי מלון בגרמניה, עם יותר מ-4,000 חדרים, כשהחברה ממשיכה להתרחב.

הגיוס הנוכחי מצטרף לגיוס אג"ח סטרייט (ללא אפשרות להמרה למניות), שהשלימה לפני כחודש גרנד סיטי פרופרטיז, המחזיקה בפורטפוליו של יותר מ–42 אלף דירות למגורים להשכרה.

גבאי, העומד בראש אימפריית נדל"ן ומלונאות שהקים בגרמניה לפני כעשר שנים, מגייס חוב בעיקר באזורים שבהם הוא פועל, אך גם דואג לכך שהמשקיעים המוסדיים הישראליים ישתתפו בגיוס. זאת, בניגוד לתופעה של גיוסי החוב בבורסה בתל אביב של נדל"ניסטים אמריקאים, הפועלים בארה"ב ומחפשים אפיקי מימון זולים יותר.

לפני כשנתיים הנפיק גבאי את גרנד סיטי פרופרטיז בבורסת פרנקפורט לפי שווי של כ-150 מיליון יורו, וכיום נסחרת החברה לפי שווי שוק של 1.17 מיליארד יורו (כ–5.5 מיליארד שקל). גבאי מחזיק בכ–35% מחברה זו, כך ששווי אחזקותיו הוא כ–410 מיליון יורו. אם מוסיפים לכך את שווי אחזקותיו בפעילות המלונות (כ-70% בדילול מלא), שמסתכם בכ-200 מיליון יורו, וכן עסקים נוספים שלו - שווי אחזקות הוא כ–650 מיליון יורו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker