עמרי זרחוביץ'

חברות אפליי, שבשליטת נעם לניר, ו-וויטסמוק, הודיעו היום על השקת אפליקציית המקלדת למועדוני ספורט, ועל כניסתו של סוכן שחקני הכדורגל פיני זהבי כשותף במיזם. האפליקציה היא מקלדת שפות למכשירי סלולר המשלבת בתוכה טכנולוגיה המאפשרת לתקן ולשפר את שפת הכתיבה באנגלית, והיא תמותג בלוגואים שונים של מועדוני ספורט ומותגים בינלאומיים עמם חתמו החברות על הסכם שיתוף פעולה. מניות וויטסמוק ואפליי עולות ב-5.3% ו-2.2% בהתאמה.

המקלדת הממותגת תהווה, בין היתר, אמצעי חדש לקשר בין קבוצות הכדורגל לאוהדים. המודל העסקי של האפליקציה עדיין לא ידוע והוא עשוי להתבסס על רכישות שדרוג למוצר, או רכישות שיבוצעו לאחר פניות למשתמש בזמן השימוש האפליקציה.

נעם לנירצילום: מוטי מילרוד

המיזם יועבר לחברה חדשה שתוקם בשם קיבו (kibo), שבעלי המניות בה יהיו אפליי (42.5%), וויטסמוק תוכנה (42.5%) וסוכן שחקני הכדורגל פיני זהבי (15%). קיבו החלה בהשקת האפליקציה של מועדוני הכדורגל מנצ'סטר סיטי, צ'לסי ובנפיקה ליסבון, וכן של המותג הבינלאומי הלו קיטי. כמו כן, נחתם הסכם שיתוף פעולה עם קבוצת ליברפול. החברה מנהלת משא ומתן עם מוצגים בינלאומיים נוספים.

אפליי נסחרת בתל אביב בשווי שוק של 131 מיליון שקל, ומנייתה עלתה ב-26% מאמצע חודש אוגוסט. וויטסמוק נסחרת בשווי שוק של 107 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker