עוד עסקת ענק לפריגו: רוכשת את אומגה הבלגית תמורת 3.6 מיליארד יורו

פריגו תרכוש את חברת Omega Pharma הבלגית המתמחה בשיווק תרופות ומוצרים רפואיים ללא מרשם רופא ■ העסקה תגדיל את מחזור המכירות ב-1.6 מיליארד דולר ותהפוך את פריגו לחברה החמישית בגודלה באירופה בשוק התרופות ללא מרשם

יורם גביזון

חברת פריגו ממשיכה את מסע הרכישות האגרסיבי שלה שהיה הגורם העיקרי לקפיצה בשוויה בעשור האחרון ממיליארד ל־21 מיליארד דולר.

פריגו תרכוש את חברת Omega Pharma הבלגית תמורת סכום כולל של 3.6 מיליארד יורו (4.5 מיליארד דולר). פריגו תשלם 2.48 מיליארד יורו עבור מניותיה של החברה הבלגית ותיקח על עצמה חוב של 1.1 מיליארד יורו.

אומגה מתמחה בשיווק תרופות ומוצרים רפואיים ללא מרשם רופא ורכישתה תרחיב את פעילותה של פריגו בתחום זה בארה"ב, אנגליה, מקסיקו ואוסטרליה ליבשת אירופה, תגדיל את הנתח שלה בשוק התרופות ללא מרשם רופא האירופי שמכירותיו 30 מיליארד דולר לשנה, ותיצור את החברה החמישית בגודלה בעולם בתחום התרופות והמוצרים ללא מרשם רופא.

מנכ"ל פריגו ג'ו פאפאצילום: רוני ליבוביץ'

פריגו תממן את הרכישה באמצעות הקצאת 5 מיליון מניות כלומר 25% מעלות הרכישה, וכן באמצעות המזומן שבקופתה וקו אשראי של 1.75 מיליארד יורו שקיבלה מג'יי פי מורגן וברקליס.

אומגה שהיתה חברה פרטית בשליטתו של המנכ"ל והמייסד מארק קוק ייצרה הכנסות של 1.6 מיליארד דולר ב־12 החודשים שהסתיימו בספטמבר 2014. אומגה שמעסיקה 2,500 איש כולל צוות מכירות של 1,100 איש היא החברה החמישית בגודלה בשוק התרופות והמוצרים הרפואיים ללא מרשם רופא באירופה והיא השחקן הראשון או השני בגודלו ב־4 שווקים אירופיים, ופעילה ב־35 מדינות.

אומגה מחזיקה בבעלותה 2,000 מוצרים כולל תרופות לשיעול וצינון, תרופות למערכת העיכול, תרופות עור, שיכוך כאבים והרזיה. אומגה צמחה בקצב שנתי של 10% בשנים האחרונות ולהערכת פריגו ניתן יהיה להאיץ את צמיחתה באמצעות שיווק 3,000 מוצרים משלימים של פריגו בתחומי התרופות ללא מרשם רופא, המוצרים הרפואיים, הויטמינים ותוספי המזון והמוצרים הרפואיים לחיות מחמד.

פריגו מציינת שהרכישה תגדיל מיידית את הרווח המתואם למניה ותביא לגידול דו ספרתי ברווח המתואם למניה בשנה הפיסקלית 2016 שתחל ביולי 2015. העסקה הנוכחית מוכרזת 15 חודשים לאחר שפריגו רכשה את אלאן האירית תמורת 8.6 מיליארד דולר במזומן ובמניות.

משאית של חברת פריגוצילום: Bloomberg

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker