בבילון ממשיכה להצטמצם: מפטרת 15 עובדים ומחפשת פעילויות חדשות

בעקבות הפיטורים תישאר החברה עם 22 עובדים בלבד. בבילון תיוותר חברה עתירת מזומנים ללא פעילות ממשית כלשהי, אך עדיין עם צוות פיתוח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4

חברת בבילון, שבשליטת נעם לניר, העוסקת בפיתוח ושיווק של תוכנת תרגום ונסחרת לפי שווי שוק של 115 מיליון שקל, ממשיכה לצמצם בצורה ניכרת את פעילותה. בבילון, המנוהלת בידי שנית פאר צפוני, דיווחה אתמול לבורסה כי "בימים אלה שוקדת הנהלת החברה על מציאת מיזמים וטכנולוגיות חדשות כחלק מאסטרטגיה לשינוי פעילויות הליבה ותחומי ההתמקדות והפיתוח העתידיים של החברה".

בבילון מציינת כי כחלק מכך כי דירקטוריון החברה בראשות לניר אישר אתמול את צמצום הפעילות בתחומי חיפוש וההפצה, וכן אישר ביצוע התאמות במבנה והיקף כוח האדם ובצוות ההובלה הטכנולוגי והעסקי של החברה.

צילום: עופר וקנין

מהלך זה מיתוסף לשינויים במבנה ובפעילות בבילון, שכבר בוצעו במהלך השנה האחרונה, כשהאחרון בהם היה בספטמבר, אז הודיעה החברה על מכירת פעילות התרגום ואחזור המידע. משמעות ההודעה של בבילון היא שהחברה תפטר 15 עובדים ותישאר עם 22 עובדים. לאחר המהלך הנוכחי בבילון נותרת חברה עתירת מזומנים ללא פעילות ממשית כלשהי, אך עדיין עם צוות פיתוח. לאחר שחילקה לפני כמה חודשים דיווידנד של 125 מיליון שקל נותרו בקופתה 75 מיליון שקל.

הכנסות בבילון ברבעון השני הסתכמו ב–34.5 מיליון שקל, לעומת 162.9 מיליון שקל ברבעון המקביל ב–2013. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מירידה בהכנסות מאחד הלקוחות העיקריים, גוגל, כתוצאה מאי חידוש ההסכם עמו, וכן בשל ירידה בהכנסות מיאהו, עקב ירידה בהשקעה ברכישת משתמשים חדשים. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב–8.7 מיליון שקל, לעומת 40.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker