על אף התנודתיות בשווקים: קרנות שמשקיעות בחו"ל גייסו החודש 110 מיליון שקל

הקרנות המסורתיות רשמו מתחילת החודש גיוסים של 2.4 מיליארד שקל ■ מנגד, נרשמו פדיונות של 1.3 מיליארד שקל בקרנות הכספיות ■ תעשיית קרנות הנאמנות ומנהלת היום 271.4 מיליארד שקל

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

המסחר מתחילת חודש אוקטובר התנהל במגמה מעורבת עם עלייה בסטיות התקן במדדי המניות בחו"ל, מה שלא מנע את קרנות מניות בחו"ל להמשיך במסע גיוסים של 90 מיליון שקל השבוע ו-110 מיליון שקל מתחילת החודש - כך עולה מסיכום נכסי תעשיית קרנות הנאמנות שערכו היום כלכלני מיטב-דש.

מנגד, מדדי המניות בארץ רשמו מתחילת החודש ירידות שערים של עד 1%, זאת על אף העליות במדדי ת"א 25 ות"א 100 השבוע, אם כי בעקבות החגים הם הושפעו פחות מהתנודתיות שפקדה את מדדי המניות בחו"ל. בעקבות כך, הקרנות המנייתיות רשמו מתחילת החודש פדיונות של 10 מיליון שקל.

אגרות החוב הקונצרניות התממשו, זאת בניגוד לאגרות החוב הממשלתיות שהמשיכו לעלות בעקבות העליות באגרות החוב של ממשלת ארה"ב והציפייה להורדה נוספת של ריבית בנק ישראל. התשואה החיובית באגרות החוב הקונצרניות בשבועיים הראשונים של חודש אוקטובר נמחקה כליל לאחר ירידות חדות (עד 0.7%) שנרשמו בשבוע החולף במדדי התל-בונד 20, 40, 60.

חדר עסקאות בבית השקעות

בעקבות זאת, קצב הפדיונות הממוצע בקרנות הקונצרניות זינק השבוע ב-40% ביחס לשבועיים הראשונים של החודש. השבוע איבדו קרנות אלו 170 מיליון שקל ו-360 מיליון שקל מתחילת החודש. לעומתן, קרנות אג"ח חו"ל, שנהנו מעליות באג"ח ממשלת ארה"ב בשילוב עם תיסוף הדולר אל מול השקל, הגבירו השבוע מאוד את הגיוסים: 160 מיליון שקל בשבוע ו-390 מיליון שקל מתחילת החודש.

מנגד, אגרות החוב הממשלתיות רושמו עליות שערים - מדד ממשלתי כללי רשם מתחילת החודש תשואה חיובית של 0.8% בהובלת השחרים הארוכים שזינקו ב-2.1%. קרנות אג"ח מדינה גייסו החודש 1.2 מיליארד שקל, לאחר גיוסים של 490 מיליון שקל בסיכום שבועי.

הגזרה המשולבת - קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית (קרנות 10/90) גייסו החודש 1.2 מיליארד שקל, זאת לאחר גיוסים של 370 מיליון שקל השבוע. בשורה התחתונה תעשיית קרנות הנאמנות גייסה מתחילת החודש 1.1 מיליארד שקל בהובלת קרנות אג"ח מדינה ואג"ח כללי ומנהלת נכון להיום 271.4 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker