מריל לינץ': המלצת "קנייה" לטבע עם פוטנציאל עלייה של 16%

מניית החברה זינקה השבוע ב-7.5% ■ בבנק ההשקעות החליטו להעלות את מחיר היעד בשל הערכה לגידול במכירות הקופקסון, תרופת הדגל של טבע לטיפול בטרשת נפוצה ■ טבע תפרסם את דו"חותיה ב-30 באוקטובר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

טבע מקבלת זריקת עידוד ממריל לינץ', על רקע ההצלחה היחסית במאבק לדחיית כניסתן של תרופות מתחרות לקופקסון. בנק ההשקעות האמריקאי העלה היום (ה') את מחיר היעד למנייתה של יצרנית התרופות הישראלית בדולר אחד ל-62 דולר, כשהוא חוזר על המלצת "קנייה". מניית טבע נסחרת כעת ב-53.2 דולרים, כך שהמחיר החדש מגלם "אפסייד" (פוטנציאל עלייה) של כ-16%.

במריל לינץ מסבירים את ההחלטה בכך שהם צופים גידול במכירות הקופקסון, תרופת הדגל של טבע המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. התרופה אחראית על 50%-60% ממחזור המכירות של טבע. "אנו מאמינים שקיימת הערכת חסר ביחס לזמן שבו טבע תמשיך ליהנות מהבלעדיות על הקופקסון", כתבו במריל לינץ. "אנו גם רואים בחיוב את הדחיפות שבה הנהלת טבע מוציאה אל הפועל את תוכנית ההתייעלות, הכוללת בין השאר קיצוצים בעלויות".

טבע צפויה לפרסם את דו"חותיה ב-30 באוקטובר. בימים האחרונים המניה מזנקת במסחר בתל אביב ובניו יורק. אתמול עלתה המניה בכ-3.3% והיום היא ממשיכה להתחזק. בסך הכול מתחילת השבוע זינקה המניה ב-7.3%. החברה נסחרת כעת בשווי שוק של 192 מיליארד שקל.

העלייה במניה מיוחסת בעיקר להערכות כי ההליכים המשפטיים שמנהלת טבע כנגד פקיעת תוקף הפטנט על הקופקסון יישאו פרי. לפני מספר חודשים הגישה טבע לבית המשפט העליון בארה"ב ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי, לפיה תוקף הפטנט על הקופקסון יפוג במאי 2014, כשנה וחצי לפני המועד המקורי. בשבוע שעבר דן בית המשפט העליון בערעור והודיע שיקבל החלטה סופית בתוך כמה חודשים - כנראה בסוף דצמבר-תחילת ינואר.

אנליסטים העריכו כי ההליכים המשפטיים עשויים להסתיים בכך שהעליון יחזיר את הפסיקה הקודמת לדיון חוזר בערכאה הנמוכה יותר – מה שצפויה לשרת את טבע. בבנק השקעות סיטי העריכו בתחילת השבוע כי השימוע בעליון והחזרת הפסיקה יגרמו לעיכוב משמעותי בהשקה של תחרות גנרית לקופקסון – ומהווה לפיכך בשורות טובות לחברה.

"העברת התביעה לבית המפשט המחוזי מהווה בעינינו ניצחון לטבע", כתבה האנליסטית ליאב אברהם. "העובדה שבית המשפט דחה טענות רבות שהעלו הצדדים במהלך הדיון מרמזת כי (תפוגת הפטנט) אינה סוגיה חד משמעית", הוסיפה. גם בברלקיס ציינו שמדובר בחדשות טובות עבור ענקית התרופות הישראלית, והדגישו שכל דחייה נוספת בהשקת התרופות המתחרות "תסייע לטבע להמיר יותר חולים לזריקה התלת-שבועית שפיתחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker