ת"א נסגרה בעליות בהובלת מניות התקשורת, הגז והנפט

ת"א 25 ות"א 100 התחזקו ב-0.55% כל אחד ■ המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות שערים ■ אפסילון: "התיקון שעבר על השווקים בחודש האחרון גרם לכך שמספר לא מבוטל של מניות בארץ ובחו"ל נסחרות בשוויים כלכליים"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
דרור רייך

המסחר בת"א שנפתח בירידות שערים קלות של עד 0.2% נחתם בעליות שערים במדדים המובילים בזכות העליות שנרשמות כעת בבורסות אירופה וארה"ב. במוקד המסחר עומדו מניות הבנקים בעקבות החלטת חברת הדירוג  מאמש להוריד את אופק הדירוג של בנק הפועלים, לאומי והבינלאומי מיציב לשלילי.

בתום המסחר, מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 התחזקו ב-0.55% כל אחד, מדד הנדל"ן  עלה ב-0.7% ומדד הבנקים נחלש ב-0.3% בהובלת מניית לאומי שנחלשה ב-1.25%.

מדד התקשורת הוביל את העליות והתחזק ב-1.65% בוהבלת מניית בזק ובי קומיוניקיישנס שטיפסו ב-1.65% ו-2.15% בהתאמה. מדד הנפט והגז התחזק ב-1.1% בהובלת מניית ישראמקו שזינקה ב-15%. מחזור המחסר עמד על 1.25 מיליארד שקלים.

עוד בגזרת המניות - כיל שעלתה אתמול ב-1.9% וריכזה את תשומת לב המשקיעים לאחר פרסום המסקנות הסופיות של ועדת  התחזקה היום ב-0.4%. מניית החברה האם של כיל, החברה לישראל, שעלתה אתמול ב-0.6% השילה היום 1% מערכה.

עידן אזולאי, מנכ"ל קרנות נאמנות ומנהל השקעות ראשי אפסילון, התייחס למסחר וציין כי "התיקון שעבר על השווקים בחודש האחרון גרם לכך שמספר לא מבוטל של מניות בארץ ובחו"ל נסחרות בשוויים כלכליים. אני מניח שבדומה למה שראינו בארה"ב בימים האחרונים, גם השוק בארץ יתמוך במחירים הכלכליים של המניות לצד זה שהיעדר אלטרנטיבות השקעה ימשיך להוות פקטור משמעותי בשיקולים של המשקיעים. אני סבור שיש לשים היום את הפוקוס על מניות דיבידנד ומניות נדל"ן מניב שנהנות מירידה חדה בעלויות החוב שלהן".

בנוסף, הבורסה הודיעה כי החל מיום ראשון בקרוב, 26 באוקטובר, הבורסה תגדיל את מספר השכבות המוצגות בספר הפקודות משלוש לחמש שכבות. השינוי יופיע בכל ניירות הערך ב-26 באוקטובר ובנגזרים 28 באוקטובר.

מעבר לים

המסחר בבורסות וול סטריט  לאחר דיווח ברויטרס כי הבנק המרכזי של אירופה לכלכלת היבשת המקרטעת באמצעות רכישת אג"ח קונצרניות אירופאיות. מדד דאו ג'ונס עולה 0.5%, מדד S&P 500 עולה 0.8% ומדד נאסד"ק מטפס 1.1%. 

מניות במרכז

חברת פלוריסטם הודיעה היום כי היא מרחיבה את פלטפורמת המוצרים התאיים ומעבירה לקו הייצור את ה-PLX-RAD שמיועדים לטיפול במגוון אינדיקציות המטולוגיות. בתגובה מניית החברה מתחזקת ב-2.4%.

חברת הנדל"ן שיכון ובינוי נדל"ן דיווחה כי מכרה במהלך חודש ספטמבר של השנה 66 דירות בסך כולל של כ-111.3 מיליון שקל. מתחילת השנה מכרה החברה 550 דירות בסך כולל של כ-863 מיליון שקל.

חברת הדירוג מודי'ס (ב') את מערכת הבנקאות הישראלית כשהורידה את אופק הדירוג של בנק הפועלים, לאומי והבינלאומי מיציב לשלילי. אופק שלילי משמעו כי תיתכן הפחתת דירוג בעתיד הנראה לעין. במודי'ס הסבירו את הפחתת אופק הדירוג בחשש כי הרשויות בישראל יאמצו את הרגולציה הקיימת באירופה הקובעת כי במקרה של קריסת בנקים, הממשלה לא תפצה את בעלי כתבי ההתחייבויות הנדחים שיפסידו את השקעתם. מדובר ברגולציה שאומצה באירופה בעקבות המשבר הכלכלי של 2009-2008 שלמעשה מבקשת להעביר את האחריות על חילוץ הבנקים מידי הממשלות לידי המשקיעים בניירות הערך המונפקים בידי הבנקים.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker