קמפיין של בנק ישראל קורא לציבור לעבור למסלולים מוזלים

הבנקים השיקו לפני חצי שנה, בהנחיית המפקח, מסלולים שמאפשרים ללקוחות לחסוך בעמלות, אך עד כה עברו אליהם רק 120 אלף לקוחות

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק ישראל פתח בקמפיין רדיו שבו קרא לציבור להצטרף למסלולי העמלות שהבנקים השיקו לפני חצי שנה בעקבות הנחיה של המפקח על הבנקים דודו זקן. בנק ישראל קורא לציבור ומעריך כי הציבור יוכל לחסוך כך בעמלות העו"ש.

המסלולים מאפשרים ללקוח לשלם מחיר מפוקח וידוע מראש של לא יותר מ-10 שקלים על חבילת שירותים בסיסית בחשבון העו"ש, הכוללת עשר פעולות בערוצים ישירים ופעולה אחת בחודש באמצעות פקיד. מסלול זה עשוי להוזיל את העלויות של הרוב המוחלט של חשבונות העו"ש של משקי הבית.

מסלול נוסף שהבנקים השיקו בעקבות הנחיה הוא המסלול המורחב שמתאים בעיקר לעסקים קטנים או ללקוחות המבצעים מדי חודש מספר פעולות גבוה מהממוצע. המסלול המורחב כולל פעולות על ידי פקיד ו–50 פעולות בערוץ ישיר ומחירו משתנה בין הבנקים ומגיע עד 30 שקל בחודש.

נגידת בנק ישראל קרנית פלוגצילום: אמיל סלמן

ההחלטה לצאת עם קמפיין למסלולים המוזלים נובעת מנתונים שאסף המפקח על הבנקים ושלפיהם עד כה רק 120 אלף לקוחות הצטרפו לאחד המסלולים. בדיון שהמפקח קיים עם ראשי הבנקים לפני כמה חודשים הוא ביקש מהם להם להשקיע בפרסום כדי לקדם את המסלולים החדשים שהושקו, אך מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן הביע מורת רוח מכך שבנק ישראל מבקש מהבנקים להשקיע מאמצי שיווק ופרסום במוצר שפוגע בהכנסותיהם.

בעקבות זאת המפקח הורה לבנקים לשלוח מכתב ללקוחות המעדכן על האפשרות להצטרף לאחד המסלולים אך גם צעד זה לא הוביל לעלייה משמעותית במספר המצטרפים.

על כן עתה החליט המפקח לממן בעצמו קמפיין שכזה. התקציב של תשדירי הרדיו הוא 360 אלף שקל והם ישודרו בעברית ובערבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker