חברה בת של אלקטרה תבצע העבודות ב"מידטאון ת"א" ב-717 מיליון שקל

ועדת הביקורת והדירקטוריון של אלקטרה, השותפה בפרויקט, אישרו את ההתקשרות ש"נעשית כחלק ממהלך העסקים הרגיל" ■ עלות ההשקעה בפרויקט, שיכלול שני מגדלים, מסתכמת בכ-2.5 מיליארד שקל ■ במקביל, אלקטרה נדל"ן דיווחה על ביטול עסקה למכירת נכסים בשווייץ

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

ועדת הביקורת והדירקטוריון של אלקטרה, שבשליטת אלקו השקעות של גרשון זלינקד, אישרו ערב חג הסוכות כי החברה הבת (100%) אלקטרה בנייה תבצע את העבודות בפרויקט הנדל"ן היוקרתי "מידטאון תל אביב" בתמורה ל-717.4 מיליון שקל. הסכום אינו כולל תשלום נוסף של "עלות+8%" שיתקבל בעבור הריסות, דיפון, עבודות מי תהום ועבודות הקשורות לחניון; ואינו כולל תמורה עבור עבודות גמר שונות בפרויקט.

ועדת הביקורת והדירקטוריון נדרשו לאשר את ההתקשרות, מאחר שאלקטרה היא אחת מהשותפות בפרויקט (12.5%). שותפות נוספות הן החברה האחות אלקטרה נדל"ן (12.5%), יורוקום נדל"ן של שאול אלוביץ' (37.5%) ופאנגאיה נדל"ן שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר (37.5%). ועדת הביקורת והדירקטוריון ציינו כי "ההתקשרות נעשית כחלק ממהלך העסקים הרגיל של אלקטרה בנייה, לטובתה ויאפשר את פיתוח עסקיה", וכי היא נעשתה "לאחר בדיקות בדבר הרווח הצפוי, הסיכונים הכרוכים, הערכה ותמחור של העלויות הישירות שתידרשנה לביצוע החוזה".

פרויקט "מידטאון", שהקמתו צפויה להימשך כשלוש וחצי שנים, ממוקם בדרך מנחם בגין, במע"ר (מרכז עסקים ראשי) הצפוני של תל אביב. לפי התוכניות, הפרויקט יכלול מגדל מגורים של כ-50 קומות, שבו 338 דירות בגודל 2-5 חדרים (38 מהדירות הוגדרו כדיור ב-השגה ומיועדות להשכרה לתקופה של עשר שנים). בנוסף, בהיקף של כ-75 אלף מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של כ-17 אלף מ"ר ברוטו, שצפויים להתחרות, בין היתר, בקניון עזריאלי השכן ומתחם שרונה שנחנך לפני מספר חודשים.

פרויקט מידטאון. מהגדולים שנבנים בתל אביבצילום: 3D

המימון הבנקאי הכולל לפרויקט, שניטל מלאומי ומזרחי טפחות, מסתכם כעת ב-2.6 מיליארד שקל. מתוך הסכום 2.22 מיליארד שקל הועמד בדרך של ערבויות חוק המכר (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), בעוד ששאר הסכום הועמד לשותפות כמסגרת אשראי. השותפות צופות שהפרויקט יניב הכנסות של כ-2.5 מיליארד שקל ורווחים של מאות מיליוני שקלים.

עד כה נמכרו בפרויקט יותר מ-200 דירות, שנרכשו בין היתר על ידי דמויות מוכרות כדוד רפאלי ‏(אחיה של הדוגמנית בר רפאלי‏), הזמר אביב גפן, רכז מכבי תל אביב בכדורסל יוגב אוחיון, מגיש החדשות דני קושמרו, מפקד חיל האוויר לשעבר האלוף במיל’ איתן בן אליהו ואחרים. בנוסף, פירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג חתמה על לרכישת 16 קומות במגדל המשרדים שיוקם צמוד לבניין המגורים תמורת כ-250 מיליון שקל.

אלקטרה נדל"ן: העסקה בשווייץ נפלה

במקביל להתפתחויות ב"מידטאון", אלקטרה נדל"ן דיווחה במהלך החג כי בוטלה עסקה למכירה של שלושה נכסים בערים בייל ולוצרן שבשווייץ (50%). החברה מסרה כי ההעסקה לא הבשילה "עקב אי התקיימות אחד התנאים המתלים בהסכם". שלושת הנכסים רשומים בספריה של אלקטרה נדל"ן בכ-25 מיליון שקל, וזאת בהתבסס על הערכות שווי שבוצעו לנכסים. החברה ציינה כי ביטול העסקות לא ישפיע על התוצאות הכספיות.

- שסובלת מלחצים תזרימיים קשים בשנתיים האחרונות - 25% ממגדל אלקטרה בתל אביב לחברת אמקור של קבוצת אמפא תמורת 300 מיליון שקל. לאחר המכירה תרשום החברה עודף תזרימי של כ-104 מיליון שקל לאחר המכירה. מהלך השנים האחרונות הספיקה אלקטרה לרשום רווחים מצטברים של כ-110 מיליון שקל כתוצאה משערוכים חיוביים של מגדל אלקטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker