מדד מנהלי התיקים של קלי מגלה: תיקי השקעות עם עד 20% מניות הניבו 3.8% השנה

מדד מנהלי התיקים של קלי שוקי הון מבוסס על מאות תיקים פרטיים שמנוהלים בבתי השקעות מובילים ■ באוגוסט רשמו מנהלי התיקים תשואה ממוצעת של עד 1.4% - למרות צוק איתן

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

המסלול הפופולרי ביותר מבין מסלולי ניהול התיקים - מסלול עד 20% מניות - רשם תשואה ממוצעת של 1.35% באוגוסט, על רקע הורדת ריבית בנק ישראל ובשל החשיפה למדדי תל בונד בשילוב עם מדדי המניות בישראל ובחו"ל, למרות מבצע צוק איתן - כך עולה מנתוני מדד מנהלי התיקים של קלי שוקי הון, חברה בת של סוכנות ההסדרים הפנסיוניים קלי, שבשליטת מנחם קלי.

בינואר־אוגוסט 2014 רשם המסלול תשואה ממוצעת של 3.8%, וב–12 החודשים האחרונים הוא רשם תשואה של 7.5%. התיק הטוב ביותר במסלול זה השיג תשואה של 9.8% ב–12 החודשים האלה, והתיק הכי פחות טוב עלה ב–4.8%. התיק שהשיג את התשואה הגבוהה ביותר במסלול ב–12 החודשים האחרונים היה מוטה לאפיק הקונצרני־מדדי. 59.2% מהתיק הושקעו באג"ח קונצרניות, ואילו 11.3% הושקעו באג"ח שקליות. החשיפה למניות בתיק זה היתה בשיעור של 17.2%, כשחלק הארי של רכיב המניות בתיק, 10.4%, הושקע במניות בישראל, ו–6.7% הושקעו במניות בחו"ל.

לעומת זאת, תיק ההשקעות שהשיג את התשואה הנמוכה ביותר במסלול ב–12 החודשים האחרונים היה מוטה לאיגרות החוב הממשלתיות השקליות בשיעור של כ–35%, בעוד החשיפה לאג"ח ממשלתיות צמודות מדד הסתכמה ב–10.2%. הפוזיציה המנייתית בתיק זה היתה בשיעור של 18.8% - בחלוקה שווה בין מניות בישראל למניות בחו"ל.

מנחם קליצילום: אייל טואג

ניהול תיקי השקעות הוא שירות שבתי ההשקעות מעניקים ללקוחות פרטיים בעלי עודף כספי של כ–200 אלף שקל או יותר המעוניינים שהחשבון שלהם ינוהל באופן אישי. ביצועי מנהלי התיקים אינם מפורסמים על ידי החברות הפעילות בענף. לכן, אחת הדרכים לקבל הצצה אל התשואות שמספקת תעשייה זו ללקוחותיה היא בחינת מדד מנהלי התיקים של קלי שוקי הון.

המדד מציג את ביצועי מנהלי ההשקעות במסלולים הפופולריים ביותר בקרב המשקיעים הפרטיים. המדד מבוסס על מאות תיקי לקוחות של קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי השקעות מובילים, בהם ילין לפידות, אלטשולר שחם, פסגות, מיטב־דש, הראל, מגדל שוקי הון, אי.בי.אי, אנליסט ותמיר פישמן.

מסלול פופולרי נוסף הוא מסלול הכולל עד 10% מניות, והוא רשם באוגוסט תשואה ממוצעת של 1.29%. מתחילת השנה נרשמה במסלול זה תשואה ממוצעת של 3.6%, וב–12 החודשים האחרונים היתה התשואה הממוצעת 6.3%. התיק הטוב ביותר במסלול זה עלה ב–8.1% ב–12 החודשים האחרונים, והתיק הכי פחות טוב עלה ב-4.9%. תיקי השקעות במסלול שכולל עד 30% מניות עלו באוגוסט בממוצע ב–1.44%, ומתחילת השנה הם עלו ב–4.0%.

על פי נתוני רשות ני"ע, נכון לסוף יוני 2014 מנוהלים בתחום ניהול התיקים 246 מיליארד שקל ב–120 חברות. 17 חברות מתוך 120 חברות ניהול התיקים הפעילות בישראל, הן "חברות גדולות". חברות אלה מנהלות 212 מיליארד שקל. 
מדו"ח שפירסמה לפני כחודש רשות ניירות ערך עולה כי עשר מכלל החברות הפעילות בתחום מנהלות כ–75% מכלל הכסף המנוהל בו. מספר הלקוחות בתעשיית ניהול התיקים הוא כ–84 אלף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker