עיני מגיב לביקורת על מינויו ליועץ להנהלת דיסקונט מול העובדים: "אל תתחכם איתי"

הנהלת דיסקונט בראשות לילך אשר טופילסקי ויו"ר הדירקטוריון יוסי בכר שכרו את שירותיו של יו"ר ההסתדרות לשעבר בשל המתיחות עם ועד העובדים ■ עיני: "הסכמתי רק לאחר שקיבלתי את בירכת ועד העובדים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

עופר עיני, שכיהן עד יוני האחרון כיו"ר הסתדרות העובדים הכללית, עבר לצדו השני של המתרס והוא החל לייעץ להנהלת בנק דיסקונט בעימות שהתפתח בינה לבין ועד העובדים הארצי של הבנק.

עיני שימש כיו"ר ההסתדרות במשך שמונה שנים ורשם במהלך כהונתו הישגים לא מבוטלים למען העובדים. עם עזיבתו את ההסתדרות, הוא מונה ליו"ר ההתאחדות לכדורגל. חציית קווים זו אל הנהלת בנק דיסקונט מעוררת השתאות בקרב עובדי הבנק.

הנהלת דיסקונט בראשות לילך אשר טופילסקי ויו"ר הדירקטוריון יוסי בכר שכרו את שירותיו של עיני בשל המתיחות עם ועד העובדים, בראשות מני גרינשטיין, על רקע תוכנית הצמצומים בדיסקונט הכוללת פרישה מרצון של 250 עובדים בתוך כשנה וצמצום במספר הסניפים, כך עפ"י התוכנית שפירסמה הנהלת הבנק באוגוסט האחרון.

עופר עיניצילום: דודו בכר

ועד העובדים הודיע כי ייאבק בתוכנית בשל חוסר שיתוף פעולה מצד ההנהלה בגיבושה, לטענתו. בנוסף לשירותיו של עיני שכרה הנהלת דיסקונט את שירותי הייעוץ של חברת מקינזי.

יו"ר וועד העובדים לשעבר ריקי בכר, שפרש מהבנק בחודש מארס, סיפר כי המגעים בין עיני לבין הנהלת דיסקונט נמשכו חודשים ארוכים. לדברי בכר "כנראה שהצדדים הגיעו לנקודת רתיחה כזו שהיו חייבים להביא מישהו שיהיה מקובל על הוועד ועל העובדים בשביל לנהל את המגעים. עופר לא ישמש כמגשר אלא כמי שינהל את המו"מ מול העובדים מטעם ההנהלה. המינוי הזה הוא מצוין לבנק וגם לעובדים. הוא רק יכול לעזור לשני הצדדים, כי במשך שנים הבנק לא ידע להתנהל מול העובדים וזה יצר משברים".

בעבר, הציעו גם הנהלת הבנק הבינלאומי והבעלים, צדיק בינו, לעופר עיני לתווך בינם לבין הוועד. עיני נענה להצעה.

עיני: "להנהלת דיסקונט יש רצון טוב לשפר את יחס העבודה"

עיני הגיב לביקורת הציבורית נגד מינוי ואמר כי "מאז שפרשתי מההסתדרות, פנו אלי גופים רבים. הנהלת דיסקונט פנתה אלי לפני חודשיים, עם רצון טוב ליצור שיתוף פעולה במטרה לשפר את יחסי העבודה בבנק. הסכמתי לכך רק לאחר שקיבלתי את בירכת ועד העובדים".

אם מטרתך היא לסייע לעובדים, מדוע לא התמודדת על תפקיד יו"ר ועד עובדי דיסקונט?

עיני: "אל תתחכם איתי. הסכמתי למינוי כי אני חושב שאני יכול לשפר את יחסי העבודה בבנק".

דוברת בנק דיסקונט מסרה הבוקר כי "הבנק שכר את שירותיו של עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר, על מנת לייעץ לבנק בכל הקשור ליחסי העבודה. עופר עיני מביא מניסיונו רב השנים כמנהיג עובדים וכאיש ציבור והבנק משוכנע שתהיה לו תרומה רבה לקידום מערכת יחסי העבודה בדיסקונט".

הדוברת של מני גרינשטיין, יו"ר וועד עובדי דיסקונט, סירבה להגיב. מההסתדרות נמסר: "אין תגובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker