אלקטרה נדל"ן מכרה את חלקה במגדל אלקטרה בכ-300 מיליון שקל

אלקטרה, שיצאה לסדרת מימושים אגרסיבית בשנתיים האחרונות, מכרה את חלקה לקבוצת אמפא ■ בעקבות העסקה, תרשום אלקטרה עודף תזרימי של כ-104 מיליון שקל ■ במהלך השנים האחרונות רשמה אלקטרה רווחים מצטברים של כ-110 מיליון שקל משערוך המגדל

ערן אזרן

אלקטרה נדל"ן, שסובלת מלחצים תזרימיים קשים בשנתיים האחרונות, ממשיכה בסדרת המימושים האגרסיבית, שכללה עוד כה מכירת נכסים בהיקף של יותר מחצי מיליארד שקל. החברה, שסיימה את הרבעון השני של 2014 עם גירעון של כמעט 100 מיליון שקל בהון החוזר, דיווחה הבוקר (ד') על אחד המימושים הגדולים שביצעה עד כה: מכירת 25% ממגדל אלקטרה בתל אביב לחברת אמקור של קבוצת אמפא תמורת 300 מיליון שקל.

לאחר המימוש, אלקטרה נדל"ן צפויה לרשום בדו"חותיה הכספיים הפסד לא מהותי של 2 מיליון שקל, המשקף את הפער בין המחיר בספרים לבין המחיר בעסקה. עם זאת, במהלך השנים האחרונות הספיקה אלקטרה לרשום רווחים מצטברים של כ-110 מיליון שקל כתוצאה משערוכים חיוביים של הנכס, כלומר מעליית ערכו של הבניין מאז הקמתו. עם חתימת ההסכם תקבל אלקטרה סכום נטו של כ-71.5 מיליון שקל, ואת היתרה, כ-32.5 מיליון שקל, במועד השלמת העסקה בינואר 2015.

כנגד חלקה של אלקטרה במגדל עומדת "משכנתא" של 196 מיליון שקל, כך שאלקטרה תרשום עודף תזרימי של כ-104 מיליון שקל לאחר המכירה. "העסקה הנוכחית ממחישה את יכולותיה היזמיות של אלקטרה נדל"ן, שהובילה יחד עם אמפא, מתחילתו ועד לאכלוסו המלא, את הקמתו של אחד ממגדלי המשרדים היוקרתיים והחדשניים בתל-אביב, פרויקט שהניב לחברה רווחים משמעותיים משערוכים של הנכס במהלך השנים", הסביר המנכ"ל גל וינברג.

מגדל אלקטרהצילום: יובל טבול

מגדל אלקטרה, הממוקם ברחוב יגאל אלון, מתפרס על שטח כולל של כ-59 אלף מ"ר ונחשב לנכס איכותי. העסקה משקפת למגדל - שמושכר במלואו לשוכרים יציבים כמו חברת גוגל, קרן פימי, משרד עורכי הדין זליגמן-גולדפרב ועוד - שווי של כ-1.2 מיליארד שקל. בעקבות המכירה, המגדל יוחזק ברובו (75%) על ידי קבוצת אמפא, בעוד שהיתרה (25%) תוחזק בידי החברה האחרות של אלקטרה נדל"ן - אלקטרה בע"מ.

לפני כשנתיים אלקטרה נדל"ן הייתה כפסע מפנייה למהלך של הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח שלה. מימוש חלקה במגדל הוא חלק מתוכניתה האסטרטגית למימוש נכסים לצורך הגדלת הנזילות, שיפור היחסים הפיננסיים והורדת המינוף. כחלק מהתוכנית, מכרה אלקטרה לפני מספר חודשים את חלקה (50%) בפרויקט SeaOne בהרברט סמואל שבתל אביב תמורת כ-200 מיליון שקל וכן פעלה למימוש של תיק הנכסים שלה בקנדה.

במקביל, ביצעה אלקטרה גיוסי חוב ואקוויטי (מניות), שסייעו לה לשפר את נזילותה. הגיוס האחרון נעשה בתחילת ספטמבר, אז גייסה החברה, שזכתה לדירוג BBB מינוס ממעלות ו-Baa2 ממידרוג (דירוגים בינוניים), כ-138 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח. איגרות החוב של אלקטרה מסדרה ד', הצמודה למדד, נסחרות כיום בתשואה של 5.2%.

שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

אתמול (ג') דיווחה אלקטרה על עדכון אמת מידה פיננסית להלוואה שנטלה משלושה בנקים מממנים. העדכון מתייחסת לרבעונים הראשון, השני והשלישי של 2014, ונועד לוודא שהחברה לא תיכנס להפרה. בנוסף, חתמה החברה על עיסקה להשכרת 2 קומות בפרויקט הרכבת שהיא מקימה ברחוב הרכבת בתל אביב. הקומות, בשטח מצרפי של כ-1,850 מ"ר, הושכרו למשרד עורכי הדין ברנע ושות', בראשות עו"ד מיקי ברנע. בכוונת אלקטרה נדל"ן לממש קומות מושכרות של הפרויקט כנכסים מניבים לטווח הבינוני והארוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker