מודי'ס דירגה ב-B1 הנפקת אג"ח עתידית של נטפים בהיקף של 250 מיליון ד'

חברת ההשקיה בטפטוף והחברה הבת האמריקאית שלה ייקחו את ההלוואה שמובטחת בשעבוד על 70% מנכסי החברה ו-81% מהרווח התפעולי התזרימי שלה, ותיפרע ב-2021, כדי למחזר חוב קודם וכדי לממן השקעות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון

חברת הדירוג מודי'ס דירגה ב-B1  ואופק דירוג יציב הלוואה של 250 מיליון דולר שתיקח חברת ההשקיה בטפטוף נטפים והעריכה את אופק הדירוג כיציב. נטפים והחברה הבת האמריקאית שלה ייקחו את ההלוואה שמובטחת בשעבוד על 70% מנכסי החברה ו-81% מהרווח התפעולי התזרימי שלה, ותיפרע ב-2021, כדי למחזר חוב קודם וכדי לממן השקעות. הדירוג של מודיס הוא זמני לקראת הנפקת אג"ח שתערוך נטפים ובמסגרתה יגוייס הסכום.

נטפים שבבעלות קרן פרמירה (61%), קיבוץ חצרים (33%) וקיבוץ מגל (6%) סיימה את 2013 במכירות של 751 מיליון דולר וברווח תפעולי תזרימי Ebitda של 90 מיליון דולר. מודי'ס מסבירה שהדירוג משקף את המינוף, כלומר את היחס בין ההון הזר שמממן את החברה להון העצמי שלה, שצפוי להגיע ל-3.9 ב-2014, בטרם העסקה, את סל המוצרים הממוקד של החברה ומנגד את מחסומי הכניסה הנמוכים לענף ההשקיה בטפטוף שמאלצים את נטפים להתמודד עם הצורך לבדל את מוצריה ביחס למוצריהם של יצרנים איכותיים פחות.

נטפיםצילום: דודו בכר

הדירוג משקף גם את החשיפה של נטפים לתנודתיות בשערי המט"ח שפגעה ברווחיותה החל ב-2012 וכן לחשיפה למחירי פוליאתילן - חומר הגלם העיקרי בייצור טפטפות. מודי'ס מעריכה את נזילותה של נטפים כטובה. לנטפים יש 65 מיליון דולר בקופתה ו-150 מיליון דולר של מסגרות אשראי והלוואות של 150 מיליון דולר שאמורות להיפרע ב-2019. עם זאת, מודי'ס מעריכה ש-50 מיליון דולר מהסכום שבקופתה של נטפים ישמשו להשקעות בצמיחה, כולל רכישות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker