קמהדע הגדילה את הסכם ההספקה שלה עם בקסטר ב-26 מיליון דולר

בעקבות הרחבת היקף ההתחייבות של חברת בקסטר לרכש מינימלי של התרופה Glassia, מעריכה קמהדע כי היקף הרכישות הכולל של בקסטר בין השנים 2010 ל-2017 יגיע למינימום של 191 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת קמהדע, שהנחילה למשקיעיה אכזבה מרה בשנה האחרונה, משגרת בשורה חיובית בנוגע לשווק מוצר הדגל של החברה. קמהדע חתמה על הסכם להרחבה נוספת של הסכם השיווק עליו חתמה עם חברת בקסטר האמריקאית באוקטובר 2010. ההרחבה הנוכחית תגדיל ב-26 מיליון דולר את היקף ההתחייבות של חברת בקסטר לרכש מינימלי של התרופה Glassia לטיפול במחלת הריאות הכרונית נפחת תורשתית שלה עד סוף 2017. בעקבות ההרחבה הנוכחית מעריכה קמהדע כי היקף הרכישות הכולל של בקסטר בין השנים 2010 ל-2017 יגיע למינימום של 191 מיליון דולר, במקום 165 מיליון דולר על פי ההרחבה האחרונה ממאי 2013.

מניית קמהדע מגיבה לדווח על הרחבת הסכם ההפצה והשווק בעלייה של 3.3% קמהדע ציינה בנוסף כי המעבר למודל של קבלת תמלוגים מחברת בקסטר, כאשר זו תחל לייצר בעצמה את התרופה Glassia, יחל לא לפני ל-2018. קמהדע ובקסטר חתמו על הסכם הפצה ב-2010 שלפיו קיבלה בקסטר זכות בלעדית להפיץ את התרופה Glassia בארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד וקיבלה רישיון לייצר בעצמה את התרופה ולשווק אותה במדינות אלו תמורת תשלום תמלוגים לקמהדע. בקסטר התחייבה לרכוש את Glassia בהיקף מינימלי של 60 מיליון דולר עד 2015, ואילו קמהדע התחייבה להקצות משאבים כך שתוכל לספק לבקסטר את התרופה בהיקף כספי של 110 מיליון דולר.

מכירת גלסיה לבקסטר היא מקור ההכנסה העיקרי של קמהדע, שפיתחה גרסה של התרופה במתן במשאף במטרה להגיש אותה לאישור רשות התרופות האירופית. קמהדע לא השיגה את היעד העיקרי של הניסוי משום שלא נמצא הבדל בין הקבוצה שקיבלה את התרופה לבין הקבוצה שקיבלה תרופת דמה בכל הקשור לזמן שחולף מרגע הטיפול ועד לאירוע ההחמרה הראשון של החולה בדרגת חומרה בינונית או קשה. למרות תוצאות אלו, הודיעה קמהדע כי תגיש בקשה לאישור שיווק של המוצר לרשות התרופות האירופית בהתבסס על הנתונים שעולים מהניסוי בתחום שיפור במדדי תפקודי הריאה. בעקבות הכשלון, שתוצאותיו הראשוניות פורסמו במאי 2014, קרסה מניית קמהדע ב-64% והיא נסחרת בשווי של 594 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker