אי.טי.ג'י.איי קיבלה אישור אירופי לתהליך עיבוד הרקמה שפיתחה

באי.טי.ג'י.אי מעריכים כי האישור יאפשר לצמצם משמעותית את מחיר חומר הגלם

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת אי.טי.ג'י.איי, העוסקת בייצור של סטנטים המכוסים ברקמה מן החי ומיועדים לשימושים רפואיים שונים בכלי דם, הודיעה הבוקר (ב') למשקיעה כי קיבלה חידוש לאישור של האיחוד האירופי (CE) לסטנטים המכוסים ברקמה מן החי ממשפחת AneuGraftDx (קרדיולוגים) ו- AneuGraftNx (נוירולוגים), לפיו המוצרים ממלאים אחר הדרישות הבטיחותיות והבריאותיות של האיחוד האירופי.

נוסף על כך קיבלה החברה אישור של האיחוד האירופי עבור תהליך עיבוד עצמי של רקמה מן החי (תהליך שקודם לכן התבצע אצל ספק משנה, ד"ר). תהליך העיבוד העצמי של הרקמה יאפשר לחברה לייצר ולעבד באופן עצמאי את הרקמה. מדובר בצעד חשוב עבור החברה בבניית שרשרת רציפה של אספקת חומרי גלם.

בעתיד, מעריכים באי.טי.ג'י.איי, כי אישור זה יאפשר הגדלת הרווח הגולמי באמצאות הורדה משמעותית של מחירי חומר הגלם. כמו כן, התקבל חידוש לאישור תקן איכות רפואי אירופי (ISO 13485), שמוענק לחברות בתחום הציוד הרפואי. כל האישורים ניתנו על ידי חברת DEKRA +, גוף המדווח מטעם האיחוד האירופי ותוקפם אושר עד שנת 2016.

מניית החברה מגיבה בירידה של 1.1% בבורסה של תל אביב, לאחר שטיפסה כבר מוקדם היום ב-3.2%.

אביב לוטן, מנכ"ל החברה ציין כי "אנו שמחים שעמדנו ביעדים שהצבנו לקבלת אישור CE וחידוש האישורים הרגולטוריים למוצרים הקיימים אותם אנו משווקים בצורה רחבה באירופה. אנו ממשיכים בפיתוח מוצרים חדשניים לתחום הנוירולוגי והקרדיולוגי תוך ניצול הזדמנויות רכישה אטרקטיביות של מוצרים סינרגטיים".

צילום: רויטרס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker